Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Doğu’da Dondurucu Soğuklar

Doğu’da Dondurucu Soğuklar
Doğu Anadolu Bölgesi’nde kar yok ancak dondurucu soğuklar etkisini sürdürmeye devam ediyor. Ardahan’ın Göle ilçesi sıfırın altında 24.9 derece ile yine Türkiye’nin en soğuk yerleşim birimi oldu.

 

 
Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgasının etkisi altında olan Doğu Anadolu Bölgesi’nde her yer buz tuttu. Termometrelerin sıfırın altında 24.9 derece kadar düştüğü Ardahan’ın Göle ilçesi Türkiye’nin en soğuk kenti unvanını yine korudu. Gecenin en düşük hava sıcaklıkları yine sıfırın altında olmak üzere Kars Harakani Havalimanı’nda 23.8, Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde 22.8, Erzurum’un Tekman ilçesinde 20.8, Kars’ta 20.4, Ağrı’da 17.6, Ardahan’da 14.3, Iğdır’da 14.1, Erzurum’da 11.9, Muş’ta 8.3 ve Erzincan’da 4.3 dereceyi buldu.
 
Kar yağışının önümüzdeki haftaya kadar beklenmediği bölgede apartmanların çatılarında uzun buz sarkıtları oluştu. Çatılardan sarkan buz sarkıtları ve buz kütleleri yoldan geçen yayalar ve araçlar için tehlike oluşturuyor. Bunun üzerine buz sarkıtların kırılması yolunda çalışma yapılıyor.

Yayın Tarihi : 11.01.2017 : 11:03

Etiketler : Doğuda    Dondurucu    Soğuklar    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3610
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN