Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Down Kafe’de 1’inci Yıl Kutlaması

Down Kafe’de 1’inci Yıl Kutlaması
İzmir’in Bornova Belediyesi’nce geçen yıl Dünya Engelliler Günü’nde açılan Down Kafe’nin kuruluş yıldönümü özel çocukların da katılımıyla pasta kesilerek kutlandı.

 

 
Bornova Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutladı. Engelli bireyler ve aileleri, güne Kızlar Kahvesi ve Gençlik Merkezi’nde verilen kahvaltıyla başladı. Gençlik Merkezi’nde fenilketonüri ve çölyak hastaları için hazırlanan özel pasta kesildi. Ardından Bornova Belediyesi’nin hayata geçirdiği en önemli sosyal sorumluluk projelerinden olan Down Kafe’nin birinci yaşı kutlama programı yapıldı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde açılışı yapılan kafede, yıldönümüne özel olarak hazırlanan pasta da hep birlikte kesildi. Kutlamada, anaokulu öğrencileri mini bir konser verirken, down sendromlu gençler onlara dans ederek eşlik etti.
 
ÖZEL ÇOCUKLARDAN KISA FİLM
 
Büyükpark’ın dört bir yanında gerçekleşen etkinliklerden biri de Bornova Beledeyisi Nikah Salonu’nda yapıldı. Down sendromlu gençlerin rol aldığı ’Güneşli Günlerde Aşkı Düşünmek’ adlı kısa filmin gösterimi yapıldı. Bornova Belediyesi, İzmir Down Sendromu Derneği, Kare Film, Yaşar Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Türk Kızılayı işbirliğiyle hazırlanan film büyük beğeni topladı. Bornova Belediye Başkan Atila, gösterim sonunda film rol alan down sendromlu gençlere plaket verdi.
 
Konuşma yapan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Çocuklarımızla, gençlerimizle, kadınlarımızla, yaş almış değerli büyüklerimizle ve tabi ki özel kardeşlerimizle biraradayız. Sizlerle birlikte yürümek ve bu kenti yönetmek bizim için büyük mutluluk. Kentimizdeki bütün engelleri ancak birlikte kaldırabiliriz ama unutmayalım ki; önce kalbimizdeki engeli kaldırmamız gerekiyor" dedi.

Yayın Tarihi : 02.12.2016 : 12:12

Etiketler : Down    Kafede    inci    Yıl    Kutlaması    Bölge   


Yorumlar

5199
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN