Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kritik Görüşme Sona Erdi

Kritik Görüşme Sona Erdi
Başbakan Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Bahçeli, Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından ortak açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım, "Cumhurbaşkanının partisiyle ilişiği devam edecektir. Yapılan en büyük değişiklik budur." dedi.

 

Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi. Çankaya Köşkü'nde basına kapalı gerçekleşen görüşme, saat 14.00'te başladı.
 
İlk sözü Bahçeli aldı. Bahçeli görüşmenin olumlu geçtiğini söyledi. En kısa sürede AK Parti ile mutabık kalaınan bir metin TBMM'ye sunulacak.
 
Bahçeli'den sonra sözü alan Binali Yıldırım ise şunları söyledi.
 
Anayasada sınırlı bir değişiklik yağolması konusu memleketin gündemeindedir. Bu k9o0nuda peş peşe birlikte yürütttüğümüz görüşmeler belirli bir olgunluğa erişti. Ve önümüzdeki hafta AK Parti olarak anayasa değişiklik teklifini TBMM'ye sunmuş olacağız.
 
Ondan sonra iş mecllisin iradesine kalmıştır. Mecliste 330 'u geçen bir oyla kabul edilmesi gerekir. lkemiz için hayırlı bir karar olacaktır. diye düşünüyoruz.
 
Ülkenin gündeminin sistem tartışmasıyla zamna kaybetmesini istemiyoruz.
 
PARTİLİ CUMHURBAŞKANI GELİYOR
 
Cumhurbaşkanının partisiyle ilişiği devam edecektir. Yapılan en büyük değişiklik budur. Daha önceki anayasada ilişiği kesiliyordu.
 
Haftaya MHP ile mutabık kalınan bir metin TBMM'ye sunulacaktır.
 
Seçim kanunun Anayasa'da yeri yok.
 
meclis çalışmalarının tamalanmasından sonra 60 günlük süre var. Bütün herşey yolunda giderse yazın başında referandum var.
 
Seçim diye bir şey yok. Daha yeni seçim yaptık.  Halkımızın parasını zamanını israf edemeyiz.

Yayın Tarihi : 01.12.2016 : 15:40

Etiketler : haber    haberler    devlet bahçeli    binali yıldırım    ortak açıklama    ben tv    kanalben       


Yorumlar

5166
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN