Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Başkan Atila: Bornova Artık Bir Marka

Başkan Atila: Bornova Artık Bir Marka
Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi - Pazarlama ve Marka Yönetimi Yüksek Lisans Öğrencileri, ''Marka İlçe Bornova'' başlığı altında Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ile buluştu. Yüksek lisans öğrencilerinin dersine giren Olgun Atila, Bornova’nın markalaşma sürecinden, kent kimliğinin oluşturulmasından ve stratejik planlarından bahsetti.

 

Kent markası oluşturmanın ve kent marka kimliğinin geliştirilmesinin vizyoner bir planlama ve ciddi bir çaba gerektirdiğini belirten Başkan Atila “Bornova’nın markalaşma sürecine baktığımızda; kentin doğal ve tarihi yapısı, mimari yapısı, demografik yapısı, ekonomik yapısı, kentte düzenlenen faaliyetler, kent markasının oluşumunu besleyen önemli altyapı unsurları. Biz belirlediğimiz ana temalar ekseninde, kurumsal gelişmeyi ve temel görevimiz olan belediyecilik hizmetlerinin iyileştirilmesini ve geliştirilmesini amaçlarken; aynı zamanda kente değer katacak tasarım, inovasyon ve turizm odaklı projelere, kentteki tüm paydaşların ve meslek gruplarının söz sahibi olduğu ve katkı sağladığı, ortak aklın ve sivil inisiyatifin belirgin olduğu bir kent vurgusunu öne çıkarmayı amaçladık” dedi. 
 
SANAYİ KENTİ BORNOVA
 
Bornova Belediyesi’nin 1881 yılında belediye olduğunu belirten Başkan Atila, “Bu ilçe 135 yıllık geleneği olan bir belediyecilik geçmişine sahip. Kentin çok farklı markaları var. Sadece “üniversite kenti” markamız olsa ve yalnız oradan ilerlesek, belki markalaşmamız daha hızlı olurdu fakat Bornova bunun yanı sıra “sanayi kenti” olarak da karşımıza çıkıyor. İzmir’in hemen hemen bütün sanayi üretimi buradan geçiyor. Yalnızca ayakkabı üretimine baktığımızda, toplamda Türkiye’de üretimi yapılan ayakkabıların yüzde otuz sekizi Bornova’da üretiliyor. Bu bile bir kentin markalaşması için çok önemli bir kriter” diye konuştu.
 
“TÜRKİYE’DE İLK FUTBOL MÜSABASI BORNOVA’DA OYNANDI”
 
Bornova’nın kültür, tasarım, spor ve eğitim kenti olarak dikkat çektiğini dile getiren Başkan Atila, “Bornova markasını oluşturan stratejilerimizin bir ayağı, sahip olduğumuz zengin, kültürel ve ekonomik altyapımız. Bir diğer ayağı hizmet ve projelerimiz. Sonuncusu ve belki de en önemlisi; bunların duyurulup, tanıtılması için kullandığımız iletişim ve sosyal medya yönetimimizdir” diye konuştu. 
 
Bornova’nın bir spor kenti olarak da dikkat çekici özellikleri olduğunu belirten Başkan Atila, “Türkiye’de futbol ilk defa 1877’de Bornova’da oynanmış. İlk tenis müsabakaları, bisiklet müsabakaları Bornova’da yapılmış. Biz bunlar gibi dikkat çeken birçok bilgiyi tasarımcı arkadaşlarla birlikte hazırladığımız çeşitli materyaller üzerine yazarak, hediyelik eşya olarak dağıtıyoruz ve bir şekilde kentin markalaşması için bunları çoğaltıyoruz. Bunların hepsini bizim arkadaşlarımız ve öğrenci kardeşlerimiz tasarlıyor” dedi.
 
“BORNOVA BİZİM EVİMİZ”
 
“Bornova bizim evimiz, Bornova hepimizin” diyen Atila,  “Bu kentte yaşayan herkes de bir aidiyet duygusu olursa ve bu kentte otursun, oturmasın herkes kente sahip çıkarsa inanıyorum ki bütün kötülükleri ortadan kaldırabiliriz. Biz bu aidiyet duygusunun güçlenmesi için örneğin; her sene “Bahar Temizliği” yapıyoruz. Herkes bir araya gelerek; sivil toplum örgütleri, muhtarlar, kadınlarımız ve o mahalledeki spor kulüplerimizle birlikte, kirletmemeyi ve en büyük temizliğin kirletmemek olduğunu söylüyoruz. Altına da ‘Bornova Bizim Evimiz’ yazıyoruz. Ayrıca sosyal ihtiyacı olan vatandaşlarımız için  özel projeler oluşturduk. Bunlardan en önemlisi, Dost Market. Dost Market bir süpermarket mantığında ama burada para geçmiyor sadece iyilik geçiyor. Bu konudaki en büyük sloganımız ise; paylaşmak güzeldir” diye konuştu. 
 
Son olarak öğrencilerin sorularını yanıtlayan Başkan Olgun Atila’ya, Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. G. Nazan Günay plaket verdi.
 

Yayın Tarihi : 01.12.2016 : 10:45

Etiketler : haber    haberler    bornova    olgun atila    marka şehir    ben tv    kanalben    ege üniversitesi       


Yorumlar

6581
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN