Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dalgıç: Turizm Bakanlığı, Acil Önlem Paketi Hazırlamalı

Dalgıç: Turizm Bakanlığı, Acil Önlem Paketi Hazırlamalı
Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç turizmin, ülkenin önde gelen sektörlerinden biri olduğunu ve aksaklıkların bir an önce toparlanması gerektiğini belirterek, "Yaşadıklarımızı göz önüne aldığımızda Turizm Bakanlığı’nın acil önlemler paketi hazırlaması gerekiyor" dedi.

 

 
Çeşme Belediye Başkanı CHP’li Muhittin Dalgıç, İzmir’de 8-11 Aralık arasında düzenlenecek olan ’Turizm Travel Fuarı’ öncesi açıklama yaptı. 2017 yılı turizm sezonuyla ilgili çalışmalarını hızla devam ettirdiklerini vurgulayan Dalgıç, "Çeşme, her zamanki gibi bütün turizm fuarlarına katılacak. Bu yıl, turizm fuarlarını biraz daha fazla önemsiyoruz. Hem ülkemizin içinde bulunduğu durum, hem de dünya turizmindeki gelişmelerle birlikte, fuarlardaki tanıtıma çok daha fazla önem veriyoruz. Belediye olarak, hem İzmir’deki fuarda hem de İstanbul’daki EMITT fuarında geniş katılımla yer alacağız. İlçemizdeki turizmcilerin temsilcileriyle birlikte fuarlarda yer alacağız. Ben de bizzat katılarak, Çeşmemizin tanıtımına katkıda bulunacağım" diye konuştu.
 
2017 turizm sezonunun daha sıkıntılı geçeceğini ifade eden Başkan Dalgıç, "Sıkıntıyı asgariye indirmeye çalışıyoruz. Çeşme olarak 2016 yılını az bir kayıpla kapattık. Doğal olarak yurt dışından gelen turistlerde ciddi bir azalma oldu. Ama Çeşme kendi destinasyon farkıyla, geçen sezonu az bir hasarla atlatmış oldu. 2017’de de hasarı azaltmak için çalışmalara başladık. Çeşme, her yıl fuarlara katıldı. Ama bu yıl daha nitelikli, daha geniş katılımlı olarak yer alacağız" dedi.
 
TURİZM BAKANLIĞI’NA ÇAĞRI
 
Turizmdeki sıkıntıyı azaltmak için Turizm Bakanlığı’na da çağrıda bulunan Dalgıç, "Turizm Bakanlığı’nın acil önlem alması gerekiyor. Çünkü turizm aksadığı zaman toparlamak, her zaman çok maliyet gerektiren bir unsurdur. Gelen konuklar, kendilerine yeni bir destinasyon yaratıyor. O destinasyondan geri dönüşü çok zordur. Kendi bölgemiz için şunu söyleyebilirim; sadece ecrimisil ödemelerinin 2 yıl ertelenmesi, turizmcilere nefes aldırır. Bakanlığın bu konuda ne çalışma yapıyor bilmiyoruz. Turizm, istihdam kapısı olarak, tedarikçileri ile birlikte çok geniş kitlelere hitap eden bir sektördür. Bu nedenle sigorta primleri de dahil, birçok konuda bakanlığın acil önlem alması gereklidir. Tesisler kapanmaya başladığı zaman, yeni yatırımların da önü kesilmiş olur. Her şeye rağmen biz Çeşme olarak bütün hazırlıklarımızı, dolu dolu yaşayacağımızı umduğumuz bir sezon için yapıyoruz. 2017 yılından umutlu muyuz derseniz, tabi belli öngörülerimiz var mutlaka ama, en az zararla nasıl atlatacağımızın planlarını yapıyoruz" diye konuştu.
 
 

Yayın Tarihi : 30.11.2016 : 16:36

Etiketler : Dalgıç    Turizm    Bakanlığı    Acil    Önlem    Paketi    Hazırlamalı    Bölge   


Yorumlar

5453
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN