Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca Doğa Tutkunlarının Gözdesi Oldu

Buca Doğa Tutkunlarının Gözdesi Oldu
Doğa tutkunlarını Kaynaklar bölgesinin eşsiz güzellikleriyle buluşturan Buca Belediyesi İzcilik ve Doğa Sporları Merkezi, izci ve kampçıların yeni adresi oldu. Eylül ayında görkemli bir törenle hizmete açılan merkez, ağaç evi, bungalovları, çadır alanları, hobi bahçeleri, bisiklet tamir alanı, tırmanma duvarı ve muhteşem lezzetler sunan Dere Kafesi ile kısa zamanda doğaseverleri kucaklayıp, unutulmaz zamanların vazgeçilmez mekanı oldu.

 

 
Buca Belediyesi, eşsiz doğası ile İzmir’in incisi Buca Kaynaklar bölgesine yepyeni bir merkez kazandırdı. Kaynaklar Mahallesi’nde 5 bin metrekare alana konumlanan Buca Belediyesi İzcilik ve Doğa Sporları Merkezi her hafta sonu izcilik ve doğa tutkunlarını akınına uğruyor.
 
Kısa sürede doğa sporları meraklıları ve doğayla iç içe yaşamak isteyen tüm İzmirliler için cazibe merkezi haline gelen Merkez, özellikle izcilik ve doğa sporları kulüplerinin kamp alanı ihtiyacını karşılayacak şekilde düzenlendi.
 
Kaynaklar’ın eşsiz, yemyeşil doğası ile bütünleşmiş ağaç evi ve bungalovları ile şehrin gürültüsü ve beton yığını görüntüsünden kaçanların adresi haline gelen Merkez 10 adet bungalovu ve çadır alanları ile doğaseverleri kucaklıyor. Merkez, bisikletçilerin yorgunluk atıp, bisikletlerini tamir ettirebilecekleri tamir noktaları ile de dikkat çekiyor. Tırmanma duvarı, hobi bahçeleri ve etkinlik alanları da Merkez’de konaklayan misafirleri cezbeden diğer unsurlar arasında. Engelli doğaseverlerin kullanımına uygun olarak düzenlenen Merkez, muhteşem lezzetler barındıran mutfağı ile misafirlerini ağırlayan Dere Kafe’yi de bünyesinde barındırıyor. Özellikle hafta sonları şehrin hızla akan, yorucu havasından uzaklaşmak isteyenlerin akın ettiği Dere Kafe, tadına doyulmaz köy kültürü lezzetlerini doğaseverlerin beğenisine sunuyor.

Yayın Tarihi : 30.11.2016 : 13:26

Etiketler : Buca    Doğa    Tutkunlarının    Gözdesi    Oldu    Bölge   


Yorumlar

4786
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN