Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Doğaçlama Tiyatro Festivali Başlıyor

Doğaçlama Tiyatro Festivali Başlıyor
Oyun Hamuru Tiyatrosu tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenecek olan İzmir Doğaçlama Tiyatro Festivali, 2 Aralık’ta başlayacak. Festival kapsamında ’Doğaçlama Fabrikası’, ’Düello’ ve ’Hareketin Doğuşu’ gösterileri izleyiciyle buluşacak.

 

 
İzmir’in dikkat çeken tiyatro topluluklarından olan Oyun Hamuru Tiyatrosu’nun 2009 yılından bu yana aralıksız düzenlediği İzmir Doğaçlama Tiyatro Festivali 6’ncı kez tiyatroseverlerle buluşacak. 2-3-4 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalin bu yılki mottosu ise ’Hareket x Zaman = Doğaçlama’ olarak belirlendi. Festival kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından gelen doğaçlama tiyatro oyuncuları ve kuramcıları Oyun Hamuru Tiyatrosu önderliğinde üç gün boyunca farklı formatlarda doğaçlama oyunlar sergileyecekler.
 
Ayrıca festival kapsamında 3 Aralık Cumartesi günü Tiyatrohane’de ve 4 Aralık Pazar günü Han Tiyatrosu’nda atölye çalışmaları yapılacak. ’Eylem Temelli Sahne İnşası’ ve ’Biyodinamik’ konu başlıklarının ele alınacağı atölye çalışmalarını Sena Taşkapılıoğlu ve Gülbin Yeşil yönetecek.

Yayın Tarihi : 29.11.2016 : 12:29

Etiketler : Doğaçlama    Tiyatro    Festivali    Başlıyor    Bölge   


Yorumlar

1317
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN