Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir'de Sokak Ortasında Kedi Kurşunladılar

İzmir'de Sokak Ortasında Kedi Kurşunladılar
İzmir'de bacağından silahla vurulduğu belirlenen sokak kedisi, hayvanseverler tarafından götürüldüğü veterinerin çabasıyla yeniden hayata döndürülmeye çalışılıyor.

 

İzmir'in Narlıdere ilçesinde bir hafta önce yürüyemez halde bulunan sokak kedisi, hayvanseverler tarafından veteriner kliniğine götürüldü. Klinikte çekilen röntgende kedinin silahla vurulduğu, arka sağ bacağına saplanan kurşunun parçalı kırığa neden olduğu belirlendi.
 
Kediyi tedavi eden veteriner hekim İsmail Bilgin, kediyi elle muayene ettiğinde bacağındaki kırığı tespit ettiğini ancak kırığın üzücü sebebinin röntgenle ortaya çıktığını söyledi. Hayvanın vücuduna saplı kurşunu gördüğünde çok şaşırdığını aktaran Bilgin, "Bacakta parçalı kırığa neden olan kurşun, hayvanın genel sağlık durumunu da bozmuştu. Kurşun zehirlenmesi kaynaklı böbrek yetmezliği ve kansızlık vardı. O haldeyken kırık ameliyatı yapmak mümkün olmadığından önce kurşunu vücuttan çıkardık." ifadelerini kullandı.
 
 
"Hastanın hayata bağlı olması şart"
 
Bilgin, kurşunun 2 gün önce çıkarılması sonrası kedinin sağlık durumunun iyiye doğru gitmeye başladığını ifade ederek, destek tedavisinin sürdüğünü söyledi.
 
Mezar taşına, ölen kedisinin adını da yazdırdı Mezar taşına, ölen kedisinin adını da yazdırdı
Böbrek sorunu nedeniyle bir süre serumla beslenmek zorunda kalan kedinin yemek yemeye başladığını dile getiren Bilgin, "Henüz kan değerleri istediğimiz seviyede değil. O nedenle kırık için operasyona henüz alamıyoruz. Cuma günü bir kan tahlili yapacağız, ona göre operasyon tarihi belli olacak. Önceliğimiz kurşunu çıkarmak oldu çünkü kurşun vücuda ağır metal salar, genel durumu bozar." diye konuştu.
 
Bilgin, kedinin 8 yaşın üstünde olduğu tahminini ifade ederek, "Bu yaştaki bir hastanın, genel durumunun bu kadar bozulmasına rağmen tekrar kendini toparlamaya başlamış olması oldukça güçlü olduğunu gösteriyor. Hastanın hayata bağlı olması şart, hayata tutunmadığı takdirde zaten hiçbir şey yapamazsınız. İstediğiniz kadar uğraşın sonu hüsran oluyor." diye konuştu.

Yayın Tarihi : 28.11.2016 : 17:20

Etiketler : haber    haberler    izmir    narlıdere    kedi    sokak    sokak ortasında kurşunladılar    ben tv    kanalben    vahşet       


Yorumlar

3397
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN