Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV

Utanma Başvur
Bayraklı Belediyesi Aile Danışma Merkezi, çiftlerin birbirleriyle yaşadıkları sorunların üstesinden gelebilmeleri için yeni yerinde hizmet veriyor. Sosyal belediyecilik anlayışıyla son üç yıldır aile içi problemlerin aşılması için mesai harcayan belediye sosyologları birçok ailenin dağılmasını engellerken, çocukların anne-babalarıyla yaşadıkları sorunları çözüme kavuşturuyor.

 

 
Bayraklı Belediyesi sosyologları, aile içerisinde birbirleriyle sorun yaşayan aile üyeleriyle görüşerek sorunların üstesinden nasıl gelinebileceğini anlatıyor. 2013 yılından bu yana devam eden uygulama kapsamında yüzlerce ailenin sorunlarını ücretsiz çözen Bayraklı Belediyesi sosyologları seanslar halinde gerçekleştirilen görüşmelerde, çiftlerin sorunlarını dinleme, teşhis etme ve çözüme kavuşturma aşamalarından geçiriyor. Genel olarak evlilik öncesi, aile içi şiddet, stres ve öfke kontrolü gibi konularda vatandaşlarla sık sık bir araya gelen danışma merkezi sosyologları, bazen haftalar süren görüşmeler sonucunda sorunları çözüme kavuşturuyor. Bu yöntem hiç şüphesiz çiftleri ve onların ailelerini mutlu ediyor. Farklı kesimlerden ve yaş gruplarından birçok kişinin merkeze başvuruda bulunduğunu belirten Sosyolog Sibel Öz, “Bize danışan vatandaşları bilgilendirmek, bilinçlendirmek, güçlendirmek amacıyla görüşmeler yapıyoruz. Konu, evlilik öncesi, sırası veya sonrası eşlerle, arkadaşlarla, çocuklarla yaşanan sıkıntılar olarak değişkenlik gösteriyor. Bu durumlarda bize danıştıklarında sorunlara daha doğru yaklaşmaları ve çözümü noktasında yardımcı oluyoruz. Okulların açılmasıyla ergenlerin okul; ailelerin de çocuklarla ilgili sorunlarında biraz daha artış var. Ailelerin eşlerle yaşadıkları problemler oldukça sık geliyor. Seanslar halinde görüşmeler yapıyoruz. Problemi çözdükten sonra çok mutlu olduklarını, aile yaşantılarının yoluna girdiğini ve daha iyi iletişim kurabildiklerini söylüyorlar bu da bizi çok mutlu ediyor" dedi.
 
ÇEKİNMEDEN BAŞVURUN
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, aile danışma merkezinde çekinmeden herkesin sorun yaşayan herkesin başvurabileceğini belirterek, “Bu merkezimiz yeni açılışını gerçekleştirdiğimiz Nafiz Gürman Kültür Merkezi ve Sağlık Evi’nde çalışmalarını sürdürüyor. Buradaki arkadaşlarımız özellikle çiftlerin yaşadığı sorunlara çözüm önerileri getiriyor. Görüşmeler sonucunda birçok ailenin dağılmadan yola devam etmesi bizleri mutlu ediyor. Yine ebeveynleri ile sorun yaşayan gençlerimiz burada sosyologlarımızla görüşebilir" dedi.

Yayın Tarihi : 28.11.2016 : 10:18

Etiketler : Utanma    Başvur    Bölge   


Yorumlar

4218
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN