Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP İlçe Binasının Kundaklandığı Öne Sürüldü

CHP İlçe Binasının Kundaklandığı Öne Sürüldü
CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin, Hacılar İlçe Başkanlığı binasında yaptığı basın açıklamasında "Bugün bu bina yanmadı, demokrasiyi yaktılar" dedi. İl Başkanı Keskin, yapılan olayı kınadığını belirtirken şöyle dedi:

 

"Bugün karanlık zihniyetin karanlık örneği ile karşı karşıya kaldık. Bu karanlık güç ve zihniyetler gece ilçenin değişik yerlerinde yazılar yazarak ve ilçe binamızı yakarak kendilerini göstermişlerdir. Hep şunu ifade ediyorum; eğer siz devlet adamlığını sokak ağzı ve kabadayılık ile yaparsanız halka yansıması da bu olur. O zaman halkın arasında kin, nefret hat safhaya çıkar. Bugün bununda bir örneğini görüyoruz. Siyasilere ve devlet adamlarına yakışan ülkenin birlik ve beraberliğine yönelik davranışlar göstermektir. Yoksa sokak kabadayıları gibi çıkıp bağırmak değildir. Bugün İlçe Başkanlığımıza bir saldırı yapılarak kundaklanmıştır. Şu saate kadar halen ilin devlet adamları ne bizleri aramışlardır ne de buraya gelmişlerdir. Bu olayı yapanlara cesaret vermektedir. Devlet adamlarına yakışan bu işin sorumlusunu bir an önce ortaya çıkartmaktır. Çünkü bu bize yapılan ikinci saldırıdır."
 
Sistematik olarak saldırıların düzenlendiğini ifade eden Keskin, bu ülkenin huzurunun bozulmak istendiğini belirtirken şöyle dedi:
 
"Hainlerin amacı bu ülkenin huzurunu bozmak olabilir ama devlet adamları ve siyasetçilere yakışan da buna müsaade edilmemesidir. Ana muhalefet partisinin ilçe başkanlığı kundaklanmasına rağmen kaç saattir hiçbir yetkili halen bu olayın farkına varmamıştır."
 
Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici’ye tepki gösteren Keskin, "İlçenin belediye başkanı bile buraya gelmiyor. Neden? Çünkü kendisinin yapmış olduğu açıklamalar zaten bunları körüklüyordu. Belediye başkanının önceki açıklamalarına bakın CHP’ye olmadık nezaketsiz cümleler, genel başkanımıza hakaretlerde bulundu. Siz yukarıda öyle konuşursanız aşağıdaki yobazlarda ellerine çakmağı alıp oraları, buraları yakmaya başlarlar. Bugün bu bina yanmadı, demokrasiyi yaktılar. Bunun farkına ne zaman varacağız? İnsanların ölmesi mi gerekiyor? Bir an önce siyasilerin söylediklerine dikkat etmesi gerekir. İçeride Türk bayrağı ve seccade yakanlara destek çıkılmayacağını, bir an önce yakalanacağına inanıyorum" diye konuştu. Keskin olayla ilgili 1 kişinin gözaltına alındığını kaydederek, bu kişinin güvenlik kameraları ile tespit edildiğini ekledi.
 
MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN AÇIKLAMA
 
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık da, sosyal medyeda yaptığı açıklamada, Hacılar İlçe Başkanlığı’na yapılan çirkin saldırıyı lanetlediğini anlatırken "Faillerin bir an önce yargı önüne çıkarılması ve hesap vermesini kolluk kuvvetlerinden bekliyoruz. Hiçbir zorbalık bizi yolumuzdan döndüremeyecektir" ifadelerini kullandı.
 
 
AK PARTİ İL BAŞKANI ÖZDEN, OLAYI KINADI
AK Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, CHP Hacılar İlçe Başkanlığının kundaklanması olayını kınadığı belirterek, "Karanlık zihniyetler, huzurumuzu, birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır" dedi.
 
Dün gece kişi ya da kişilerce CHP Hacılar İlçe Başkanlığının kundaklanmasından dolayı üzüntü içerisinde olduğunu belirten AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden’in yaptığı yazılı açıklama şöyle:
 
"CHP Hacılar İlçe Başkanlığının kundaklandığı haberini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Öncelikle yapılan bu insanlık dışı hareketi kınıyorum. Çok şükür can kaybımız yok. Kayseri içerisinde birlik, beraberliğimizi bu tür müessif olaylar bozamaz ve bozamayacaktır. Buna kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Bu saldırı, tüm siyasi partilere ve milletimize yapılmıştır. Her kim olursa olsun, cezasız kalmayacağını düşünüyorum. CHP İl Başkanlığı nezninde tüm CHP çalışanlarına ve milletimize geçmiş olsun diyorum."

Yayın Tarihi : 27.11.2016 : 13:26

Etiketler : Kayseride    Chp    İlçe    Binasının    Kundaklandığı    Öne    Sürüldü    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2004
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN