Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Görme Engelli Yüzücü Engel Tanımıyor

Görme Engelli Yüzücü Engel Tanımıyor
Görme engelli yüzücü 8 yaşındaki Cemre Ateş, Kayseri’de Öğretmenler Günü nedeniyle bu hafta sonu yapılan karşılaşmalarda yüzen tek engelli yüzücü oldu. Cemre’nin çeşitli kateforilerde Türkiye şampiyonlukları bulunuyor.

 

Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olimpik havuzunda yapılan Öğretmenler Günü karşılaşmalarında Kayseri’den 315, Niğde’den 20 ve Aksaray’dan 15 sporcu katıldı. Sporcular arasındaki tek engelli yüzücü olan ’B1’ olarak adlandırılan ’Hiç göremeyenler’ kategorisindeki Cemre Ateş de karşılaşmalara katıldı. 50 metre serbest, 50 metre sırtüstü ve 100 metre sırtüstü kategorilerinde Türkiye şampiyonlukları bulunan Cemre, "3 yıldır lisanslı yüzüyorum. Görme engelliler yarışlarında çok sayıda madalyam var. İleride Dünya Şampiyonu olmak istiyorum" dedi.
 
"CEMRE YETENEKLİ BİR SPORCU"
 
Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme antrenörü, Ampute Milli Takım sporcusu ve tek ayağı ile kayan tek sporcu Feyyaz Gözüaçık, Cemre’nin de antrenörlüğünü yapıyor. Gözüaçık, şöyle dedi:
 
"Görme engelli bir sporcumuz vardı. Hiç görmeyenler kategorisi olan B1 kategorisindeki engelli sporcumuz Cemre’nin hem müsabaka tecrübesi kazanması hem de kendini denemesi için bugün yarışlara katılmasını sağladık. Görme Engelli Federasyonumuzun düzenlediği yarış sayısı az. Senede bir ya da iki yarış yapıldığından sporcular pek fazla müsabaka yapma şansı bulamıyor. Biz de burada hakemlerimize rica ettik onlarda bizi kırmadılar. Cemre yarışlara katıldı. Cemre, yaşı küçük olmasına rağmen yetenekli bir sporcu. İleride Paralimpik Oyunlarda madalyalar elde edecektir. Ayrıca Cemre’nin ailesine ona destek oldukları ve spor yapma imkanı sağladıkları için teşekkür ederim."

Yayın Tarihi : 27.11.2016 : 12:19

Etiketler : Görme    Engelli    Yüzücü    Cemre    Engel    Tanımıyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9757
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN