Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çeşme’de Yelkenler Suya İndi

Çeşme’de Yelkenler Suya İndi
Çeşme Yelken Kulübü tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen Folkart Uluslararası Çeşme Yelken Haftası törenle açıldı. Etkinliğin tüm spor camiasına hayırlara vesile olmasını temenni eden Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak 7 ülkeden 340 sporcunun katıldığını söyleyerek, spor için yelken, yelken için Türkiye sloganı ile yola çıktıklarını söyledi.

 

Dünya barışının sağlanması noktasında en büyük destekçinin spor olduğunu ifade eden Akdurak, “Her yıl kasım ayında Çeşme’de olduğu gibi tüm Türkiye genelinde benzer yarışlarda yabancı ülkeden dostlarımızı bekliyoruz ve onları ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Hepinize unutulmaz anılarla dolu güzel bir yarış diliyorum. Bu yarışa destek vererek etkinliğin daha iyi yerlere gelmesi için emek harcayan Folkart’a da teşekkürlerimi sunuyorumö dedi.
 
“GELECEK YIL DAHA İYİ OLACAK"
 
Tüm sivil toplum kuruluşlarına Çeşme Yelken Kulübü adına teşekkürlerini sunan İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Rebi Akdurak, etkinliğe katılan tüm sporculara başarılar diledi. Dört gün boyunca eğlenceli yarışlar izleyeceklerini belirten Akdurak, “Gelecek yıl daha büyük bir katılımla sizlerle olacağız" diye konuştu. Muhittin Dalgıç, Çeşme’nin Kasım ayında 4 gün boyunca başarılı yarışlara sahne olacağını ifade eden Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ise, “Yelken Optimist yarışları bireysel yarış olduğu için denizle, rüzgarla verilen mücadelenin en güzelini Çeşme kıyısında yaşayacaksınız" dedi. Etkinliğin her yıl daha iyi yerlere geldiğini açıklayan Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran ise de, organizasyonun gerçekleşmesinde herkesin elini taşın altına koyduğunu ancak esas eserin yaratılmasında Özlem Akdurak’ın olduğunun altını çizdi.

Yayın Tarihi : 27.11.2016 : 11:45

Etiketler : Çeşmede    Yelkenler    Suya    İndi    Bölge   


Yorumlar

7305
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN