Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sahipsiz Yavru Kediler Korumaya Alındı

Sahipsiz Yavru Kediler Korumaya Alındı
Muş’ta sokağa terk edilen 3 yavru kedi, çevredekilerin belediyeyi araması üzerine korumaya alındı.

 

Kültür ve Turizm Müdürlüğü yakınındaki bir boş arsada sürekli miyavlayan yavru kedilerin görenlerin ihbarı üzerine harekete geçen Belediye Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Evini yetkileri, hayvanları koruma altına aldı. Veteriner hekimler tarafından kontrolden geçirilen 3 kediye yiyecek verildi. Yavru kedilerin soğuktan donmak üzereyken bulduğunu belirten Çaçan Algan, şöyle dedi:
 
"Sabah işyerime geldiğimde yeni doğmuş 3 yavru kediyi gördüm. Kediler, çok açtılar. Aradım annelerini göremedim. Daha sonra annelerini 100 metre ötede ölüsünü gördüm. Öncelikle bir sıcak yere götürerek donmalarını engelledim. Ondan sonra hemen Muş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakım merkezini aradım. Ekip geldi ve yavru kedileri kendilerini teslim ettim." 
 
Duyarlılığından dolayı Çaçan Algan’a teşekkür eden Muş Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Merkezinin Veteriner Hekimi Semih Türkcan, yavru kedilerin genel durumlarının iyi olduğunu belirtti. Türkcan, "Yavru kediler henüz 15 günlük olduğu için barınakta biberonla besleyeceğiz. Başının çaresine bakacak hale geldikten sonra sahiplendiririz ya da doğal hayata geri bırakırız" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 27.11.2016 : 10:19

Etiketler : Sahipsiz    Yavru    Kediler    Korumaya    Alındı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1030
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN