Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sigaraya Bırakanlara Greyfurt Suyu

Sigaraya Bırakanlara Greyfurt Suyu
Bir kış meyvesi olan greyfurt, bol miktarda C vitamini barındırıyor. Lezzetli bir kış meyvesi olmasının yanı sıra, kış hastalıklarına karşı da bağışıklığı güçlendiriyor.

 

Bir adet greyfurt, yaklaşık 50 kaloriye denk geliyor. İçerisinde C vitamininin yanı sıra, A ve B vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, magnezyum, bakır, sodyum ve fosfor mineralleri barındırıyor.
 
Özellikle yemeklerden önce yenirse iştah açar. Hazmı kolaylaştırır. Mikrop öldürücü ve kabızlık gidericidir. Karaciğerin çalışmasına yardımcı olarak kanı temizler, vücuttaki zararlı maddeleri uzaklaştırmaya yardımcı olur. 
 
Bağırsakların düzenli çalışmasına faydalıdır. İdrar söktürür. Uyarıcı bir meyve olan greyfurt bedensel ve zihinsel yorgunluğu gidermeye faydalıdır. Stresi azaltır. Kansere karşı koruyucudur. Göğüs hastalıklarına, damar sertliği ve varislere faydalıdır.
 
Greyfurdun, meyvesinin yanında suyu ve kabukları da kullanılır. Greyfurdun suyu taze sıkılmalı ve sade içilmelidir. Kabuklarından marmelât yapılabilir. 
 
Greyfurt suyuna batırılmış bir pamuk ile sarkık cilt silinirse cildi gerginleştirmeye yardımcı olur.
 
Sigara Bırakmak İsteyenlere Greyfurt Suyu 
 
Sadece Türkiye'de yılda 110 binden fazla kişinin ölümüne neden olan sigarayı bırakırken güne bir bardak greyfurt suyuyla başlanmasının, sigara içme arzusunu azalttığı ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştırdığı biliniyor. 
 
Güne başlarken içilecek bir bardak greyfurt suyunun sigara içme arzusunu azaltacağını ve nikotin gibi sigaradan kaynaklanan zehirli maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştıracağını ifade eden uzmanlar, birkaç gün içinde öksürük görülebileceğini de ekliyor. Öksürük sigaranın vücutta biriktirdiği zararlı maddelerin dışa atılımını sağlar, bu yüzden normal bir reaksiyondur.
 
 
 
Kaynak: Mahmure

Yayın Tarihi : 27.11.2016 : 09:48

Etiketler : greyfurt    kalsiyum    potasyum    magnezyum    bakır    sodyum    fosfor mineralleri    mikrop öldürücü    sigarayı bırakmak    meyve    kış    stres    damar sertliği    greyfurt suyu   


Yorumlar

3534
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN