Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Öncel, Turizmde Yeni Sezondan Ümitli

Öncel, Turizmde Yeni Sezondan Ümitli
İzmir’deki Çeşme Turistik Otelciler Birliği’nin (ÇEŞTOB) Başkanı Veysi Öncel, beklenenin altında geçen geçen sezondan sonra 2017 için ümitli olduklarını söyledi.

 

 
ÇEŞTOB Başkanı Veysi Öncel, Ege TV’de canlı yayına katılıp, 8-11 Aralık arasında İzmir’de gerçekleştirilecek Travel Turkey Fuarı’nın kente olası katkısını değerlendirdi. Travel Turkey Fuarı’nın olumlu yansıması olacağını ifade eden Öncel, "Travel Turkey ilk başladığında çok cılızdı. Ama şimdi çok büyük bir fuar oldu. Neredeyse EMITT Turizm Fuarı’nın yarısından fazlası oldu. Bu da İzmir için oldukça sevindirici. Hem yurt içinden hem yurt dışından çok fazla katılım var. Böyle bir fuarda pazarlama çalışmaları, anlaşmalar, görüşmeler olacak. Fuara çok olumlu bakıyorum. Kötü geçen bir sezondan sonra 2017 bizim için yeni bir yıl. Bir umut yılı olacak. O yüzden bütün dikkatimizi pazarlamaya çevireceğiz. Hem yurt içi, hem yurt dışı pazarlamasına ağırlık vereceğiz. O nedenle Travel Turkey Fuarı’nı dört gözle bekliyoruz" diye konuştu.
 
Çeşme’nin özellikle yurt içinde çok büyük bir marka gücü olduğunu vurgulayan Öncel, "Biz bunu yurt dışına da yaymaya çalışıyoruz. Belediye Başkanımız bize iyi bir kaynak ayırarak, destek oluyor. Belediyemizin ayırdığı kaynakla beş yurt dışı fuarına katılıyoruz. Önümüzde ITB Berlin, Hollanda Turizm Fuarları var. Londra’ya katıldık. Ayrıca Ankara, İstanbul fuarlarına katılacağız. Fuarlarda devamlı tanıtım faaliyetlerinde bulunuyoruz. Çok çalışıyoruz. Yatak sayımız çok fazla değil. Ama Çeşme, Türkiye’nin önemli bir marka gücü. Destinasyon olarak gerçekten çok önemli. Hatırı sayılır bir destinasyon. O yüzden Çeşme’yi hakkettiği yere getirebilmek için çok gayret sarf ediyoruz" diye konuştu.
 
"UMUDUMUZ, TERÖRÜN BİR AN ÖNCE BİTMESİ"
 
Otelciler olarak çok gayret sarf etmelerine karşın Türkiye’nin durumunun çok iç açıcı olmadığını belirten Veysi Öncel, "Özellikle terörden dolayı, yurt dışı rezervasyonlarında büyük bir düşüş yaşanıyor. Geçen sene de yaşamıştık. Bu sene çok daha fazla yaşadık. Bizim bütün umudumuz, bu terörün biran önce bitmesi ve Türkiye’nin eski günlerine kavuşması. Turizm, çok büyük bir sanayi kolu. Neredeyse fabrika gibi çalışıyor. Büyük döviz girdisi olan ve istihdam sağlayan bir kol. Bu yıl çok zor geçti. Para kazanan otel, maalesef olmadı. Otelciler, turizmciler çok kötü günler geçirdi. Ama 2017’ye umutla bakıyoruz. İnşallah Türkiye, güneşli, güzel günler görür de oteller dolmaya başlar, turistlerimiz gelmeye başlar. Dolayısıyla istihdam artar. Yüzümüz de güler diye umuyoruz" dedi.
 
ÇEŞME İÇİN HAVAALANI ÇAĞRISI
 
Alaçatı Havaalanı projesinin yıllardır askıda olduğunu hatırlatan ÇEŞTOB Başkanı Öncel, "Havaalanının hayata geçirilecek olması Çeşme için olumlu bir yaklaşım. Yakınımızdaki Sakız Adası’ndan kalkan uçakları Çeşme’den görebiliyoruz. Onları görünce içimiz cız ediyordu. Çeşme’de bir havaalanının olması bizi mutlu edecek. İnşallah o günler yakındadır" dedi.
 
Turizmcilere yeşil pasaport verilmesini de değerlendiren Öncel, "Bizler, otelciler olarak ülkemize döviz kazandırıyoruz. Bu nedenle ihracatçı sayılıyoruz. Devletimizin, biz turizmcilere yeşil pasaport vermesi, tabii ki turizmcileri sevindirdi. Devamlı yurt dışına gidiyoruz. Devamlı tanıtım çalışmalarında bulunuyoruz. Vizelerle uğraşmak, turizmci için çok zor bir konuydu. Yeşil pasaport verildiği takdirde, yurt dışı çalışmaları daha da hızlanacak" dedi tamamladı.
 
 

Yayın Tarihi : 26.11.2016 : 13:53

Etiketler : Öncel    Turizminde    Yeni    Sezondan    Ümitli    Bölge   


Yorumlar

7633
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN