Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bakan Eroğlu: İsrail’e Üçüncü Yangın Uçağını Da Gönderdik

Bakan Eroğlu: İsrail’e Üçüncü Yangın Uçağını Da Gönderdik
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İsrail’de devam eden orman yangınlarını söndürmek için üçüncü yangın söndürme uçağını da gönderdiklerini söyledi. 

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Aksaray Belediyesi’nin ‘Temiz İçme Suyu’ Projesi’nin temel atma töreni için Aksaray’a geldi. Aksaray Valiliği önünde protokol tarafından karşılanan Bakan Eroğlu, ardından Aksaray Valisi Aykut Pekmez’i makamında ziyaret etti. Aksaray’a yapılan yatırımlarla ilgili bilgi veren Bakan Eroğlu, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Bakan Eroğlu, bir soru üzerine İsrail’de devam eden orman yangınlarını söndürmek için üçüncü yangın söndürme uçağını gönderdiklerini söyledi. Eroğlu, "İsrail’de devam eden orman yangınına şu anda 3 yangın söndürme uçağı gönderdik. Orman yangınları bütün dünya için gerçekten büyük bir dert. Biz de orman yangınları konusunda gerçekten çok iyi bir ekipmana, teçhizata, hava ve kara araçlarına sahibiz. Şimdi 3 tane uçağımız orada. Hızlı bir şekilde yangını söndürecek" dedi.
 
Geçmişte Rusya’ya da yangın söndürme uçağı gönderdiklerini hatırlatan Bakan Eroğlu şunları söyledi:
 
"Geçmişte Rusya’da da büyük bir yangın olmuştu. Hatta Rusya Devlet Başkanı Putin Cumhurbaşkanımızdan destek istedi. Hemen oraya ekipleri gönderdik. Hatta Ruslar en zor yeri bize verdi. Fakat bizimkiler en zor yeri hemen söndürdü. Sayın Devlet Başkanı Putin de onlara bir takdirname verdi. Yunanistan’dan, Libya’ya , Gürcistan’dan Kosava, Bosna Hersek’e kadar her tarafa yardımcı oluyoruz."

Yayın Tarihi : 26.11.2016 : 12:04

Etiketler : Bakan    Eroğlu    İsraile    Üçüncü    Yangın    Uçağını    Da    Gönderdik    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2401
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN