Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP’li Çam’da Reddedilen Önerge Tepkisi

CHP’li Çam’da Reddedilen Önerge Tepkisi
CHP İzmir Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Musa Çam, tamamlanan Plan Bütçe Komisyonu çalışmaları sırasında Cumhuriyet Halk Partisi grubu olarak verdikleri 10 önergenin reddedildiğini açıkladı.

 

 
2017 yılının bütçesinin sunulduğu Plan Bütçe Komisyonu çalışmalarını tamamladı. Bütçe biterken, AK Parti hükümetinin vatandaşın cebini düşünmediğini anladıklarını dile getiren CHP’li Çam, reddedilen önergelerinin çiftçiden, asgari ücretliye, öğretmen ve polisin özlük haklarından, muhtarların sosyal güvenliğine, engellilere bazı indirimlerden emeklilikte yaşa takılanlara, cemevleri ve diğer ibadethanelerin bina giderlerinin karşılanmasına kadar tüm toplumu ilgilendiren ve kanayan yara olan sorunları içerdiğini ifade etti. Çam, reddedilen önergeleri sıralayıp, şöyle dedi:
 
"Kölelik düzeni taşeron sisteminin kaldırılması, çiftçilerin kullandıkları motorinde ÖTV ve KDV’nin kaldırılması, elektrik faturalarındaki TRT ve kayıp kaçak bedelinin vatandaştan alınmaması, emeklilikte yaşa takılanların emekli hakkı kazanmaları, muhtarların sosyal güvenlik primlerinin bütçeden ödenmesi, asgari ücretin vergi dışı bırakılması, cemevlerinin ve diğer ibadethanelerin bina giderlerinin bütçeden karşılanması, öğretmenlerin ve emniyet mensuplarının göstergelerinin 3000’den 3600’ya çıkarılması, engelli vatandaşlarımızın elektrik ve doğalgaz indiriminden faydalanması önergelerimiz AKP tarafından reddedilmiştir"
 
AK Parti hükümetinin plansızca bir bütçe daha hazırladığını öne süren Çam, "Ekonominin çöktüğü, doların fırladığı, çalışanın cebine giren paranın her geçen gün eridiği bu ortamda vatandaşın devletten beklentilerine, bize iletilen sorunlara arkadaşlarımızla birlikte kafa yorarak hazırladığımız ve plan ve bütçe boyunca sunduğumuz önergelerin hiçbiri kabul edilmedi. Vatandaşın cebini düşünmeyen hükümet, o cepleri düşünen bizleri de engelliyor. Yaptığımız çalışmalar kuru bir muhalefet çalışması gibi algılanıyor. Bunların hepsi bu ülkenin dört bir tarafından seslerini duyurmaya çalışan emekçi yurttaşlarımızın çığlığıdır. Onlar ısrarla bu çığlığa kulak tıkadı, tıkıyor. Biz iktidara bunu anlattıkça anlamamazlıktan geliyorlar. Gün gelecek, vatandaş da sizi anlamayacak, sadece meydanlardan attığınız yalanları anlayacak! Biz mücadelemize parlamentoda devam edeceğiz. Bu çığlıkları Genel Kurula taşıyacağız" dedi.

Yayın Tarihi : 26.11.2016 : 11:33

Etiketler : Chpli    Çamda    Reddedilen    Önerge    Tepkisi    Bölge   


Yorumlar

7941
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN