Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Restoran Yemekleri Barınağa Gidiyor

Restoran Yemekleri Barınağa Gidiyor
Karşıyaka Belediyesi, Kent A.Ş. restoranlarından artık yemekleri toplayarak köpek barınağına ulaştırmaya başladı. Çöpe dökülecek yiyecekler tüylü dostlar için değerlendirilmeye başlandı.

 

Sahipsiz hayvanların yaşam şartlarını iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapan Karşıyaka Belediyesi, bu kez de beslenmelerine katkı sağlamak amacıyla bir uygulamaya imza attı. Belediye şirketi Kent A.Ş. restoranlarında başlatılan uygulama kapsamında, artık yiyecekler sokak hayvanları için biriktiriliyor. Ayrıca, tesislerdeki masalara birer tabak da can dostlar için konuluyor. Müşteriler yemeklerinden bu tabaklara ayırarak, barınak sakinleri ile paylaşabiliyor.
 
BARINAĞA GÖTÜRÜLÜYOR
 
Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tesislerden toplanan yemekler, Örnekköy Geçici Köpek Bakımevi’ne götürülüyor. Bu sayede yüzlerce köpek besleniyor. İsraf ve çevre kirliliğinin önlenmesine de katkı sağlayan uygulama, vatandaşlardan da ilgi ve destek görüyor.
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Göreve geldiğimiz günden bu yana sergilediğimiz hayvan dostu belediyecilik anlayışımızı, sosyal tesislerimize de taşıdık. Uygulamamız, can dostlarımızın sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlarken; çevre kirliliği ve israfın önlenmesi noktasında da önemli bir adım oldu. Bizlere emanet olan sahipsiz hayvanlarımıza vatandaşlarımızla el ele sahip çıkmaya, fark yaratan hizmetler sunmaya devam edeceğiz" dedi.

Yayın Tarihi : 26.11.2016 : 10:53

Etiketler : Restoran    Yemekleri    Barınağa    Gidiyor    Bölge   


Yorumlar

9592
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN