Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kadınlardan ’Şiddete Hayır’ Eylemi

Kadınlardan ’Şiddete Hayır’ Eylemi
Antalya’da kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nde, kadınlara yönelik şiddeti protesto etti.

 

Antalya Kadın Platformu’nun çağrısı üzerine akşam saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kadınların eylemine, balonlarla süslü bisikletli genç kızlar da katıldı. Kadın cinayetlerinin, şiddetin, eşitsizliklerin, tecavüzlerin ve çocuk istismarının protesto edildiği eylemde, hükümetin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra uyguladığı politikalar da eleştirildi.
 
Zaman zaman sloganlar atan grup adına Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Melise Şekerci açıklama yaptı. Şekerci, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra toplumsal muhalefetin, demokratik siyasetin, halk iradesinin, emek örgütlenmesinin ve kadın mücadelesinin tasfiye edilmeye çalışıldığını söyledi.
 
OHAL sürecinde şiddet uygulandığını, kanun hükmündeki kararnamelerle bu şiddetin meşrulaştırılmaya çalışıldığını öne süren Şekerci, “Darbe hukukundan ve şiddetinden kadınlar ayrıca etkileniyor. Karşımızda bizi her taraftan kuşatmaya çalışan, nefes almamızı engellemek isteyen erkek egemen bir sistem var. Belli ki bizden korkuyorlar. Biz kadınlar mücadelemize devam edeceğiz” dedi.
 
Grup açıklamadan sonra dağıldı.

Yayın Tarihi : 25.11.2016 : 21:19

Etiketler : Kadınlardan    Şiddete    Hayır    Eylemi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4689
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN