Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir'de DHKP-C Operasyonu: 2 Gözaltı

İzmir'in Kınık İlçesi'nde bu sabah polis tarafından düzenlenen operasyonda, DHKP-C ile bağlantılı olduğu öne sürülen 2 kişi gözaltına alındı.

 

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kınık İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle birlikte bu sabah ilçede terör örgütü DHKP-C ile bağlantılı olduğu öne sürülen evli ve 2 çocuk babası maden işçisi S.K. ile kanun hükmünde kararnameyle kapatılan Kınık Maden İşçileri Dayanışma ve Mücadele Derneği Yönetim Kurulu Üyesi G.A'yı gözaltına aldı. S.K., Soma maden faciasının ardından çeşitli gazete ve televizyon kanallarına çıkarak maden işçilerinin sağlıksız koşullarda çalıştıklarını, işverenlerin köle düzeni şeklinde çalışmaya zorladıklarını öne sürmüş, hiçbir yerde iş bulamadığını söylemişti. 
 
Operasyonda daha önce mühürlenen Kınık Maden İşçileri Dayanışma Ve Mücadele Derneği binası ise operasyonda arandı. Bulunan bazı kitap ve dergilere el konuldu.

Yayın Tarihi : 25.11.2016 : 12:40

Etiketler : haber    haberler    izmir    kınık    dhkpc    operasyon    terör    terörist    gözaltı    ben tv    kanalben       


Yorumlar

9400
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN