Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gülen'in Öğrencisi de Gözaltına Alındı

Gülen'in Öğrencisi de Gözaltına Alındı
İzmir'de FETÖ/PDY'ye yönelik yapılan operasyonda, haklarında gözaltı kararı verilen 30 kişiden 24'ü gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Fethullah Gülen'in öğrencilerinden olduğu ve sohbet hocalığı yaptığı belirtilen Alaattin Kırkan'ın da bulunduğu belirtildi.

 

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla bu sabah operasyon yaptı. Haklarında gözaltı kararı verilen kişilere ait 30 adrese eş zamanlı baskın düzenleyen polis ekipleri, 24 kişiyi gözaltına aldı. 
 
Gözaltına alınanların bir kısmının silahlı özel güvenlik görevlisi olduğu, örgütün gizli haberleşme programı 'ByLock'u kullandıkları, bir kısmının ise terör örgütünün lideri Fethullah Gülen'in talimatıyla örgüte finansal destek sağlayan Bank Asya'ya para aktardıkları belirtildi. 
 
Fethullah Gülen'in öğrencilerinden olduğu ve sohbet hocalığı yaptığı belirtilen Alaattin Kırkan'ın da gözaltına alınanlar arasında yer aldığı belirtildi. Diğer 6 kişinin yakalanması için çalışmaların devam ettiğini bildirildi.

Yayın Tarihi : 25.11.2016 : 12:35

Etiketler : haber    haberler    gülen    öğrencisi    gözaltına alındı    izmir    ben tv    kanalben       


Yorumlar

3731
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN