Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Öğretmenlik Özlemini Türk Öğrencilerle Dindiriyor

Öğretmenlik Özlemini Türk Öğrencilerle Dindiriyor
Suriye’deki iç savaştan kaçarak Gaziantep’e gelen edebiyat öğretmeni Nahla Abaji, öğretmelik hasretini Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Arapça ders vererek gideriyor. 

 

Edebiyat öğretmeni olan Nahla Abaji, Suriye’deki iç savaşın ardından 4 yıl önce kaçarak Gaziantep’e geldi. Burada çok sevdiği öğretmenlik mesleğini sürdürmek isteyen Nahla Abaji, 1 yılı aşkın süre Türkçe dersleri aldı. Abaji, daha sonra Gaziantep Üniversitesi’ne başvurarak mesleğini sürdürmek istediğini iletti. Bunun üzerine Abaji, İlahiyat Fakültesi’ne okutman olarak alındı ve Türk öğrencilere Arapça dersleri vermeye başladı.
 
Nahla Abaji, savaştan önce Suriye’de 10 yıl boyunca ilkokul ve ortaokulda öğretmenlik yaptığını söyledi. Savaşın şiddetini artırmasıyla Türkiye’ye geldiğini ve bir yıl Türkçe dil eğitimi aldığını anlatan Abaji, "Türkçe’yi öğrendim ve yeniden öğretmenlik yapmaya başladım. Öğretmenliği çok seviyorum ve öğrencilere bazı konuları öğretiyor olmak beni çok mutlu ediyor. Ama hala, Halep’teki öğretmenlik günlerimi çok özlüyorum. Savaşın bir an önce bitmesi için dua ediyorum. Bizi sahiplendiği için tüm Türkiye’ye teşekkür ediyorum ve meslektaşlarımın öğretmenler gününü kutluyorum.&rdquo

Yayın Tarihi : 24.11.2016 : 10:15

Etiketler : Öğretmenlik    Özlemini    Türk    Öğrencilerle    Dindiriyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4079
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN