Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Orhan Erdem'den Açıklamalar

Orhan Erdem'den Açıklamalar
Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı’nda Bağcılar’da görev yapan öğretmenler bir araya geldi. Programda konuşma yapan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, "Beynini ve kendisini başkasına emanet etmeyecek nesiller yetiştirmek için sizin gibi öğretmenlere ihtiyacımız var" dedi.

 

Bağcılar’daki okullarda görev yapan öğretmenler, Bağcılar Belediyesi’nce Halk Sarayı’nda düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı’nda buluştu.
 
"ÜLKEYİ SATABİLECEK KADAR HAİNLERMİŞ"
 
15 Temmuz darbe girişimini beynini başkasına emanet edenlerin gerçekleştirdiğini ifade eden Erdem, “Bu yaşanan gösteriyor ki, size çok ihtiyaç var. Beynini başkasına emanet etmeyecek nesiller için size ihtiyaç var. Bizde onların belki önünü açtık. Ancak birisi misafir olarak evde kalacak ise, ‘Müslüman adam’ derler. Bu elinden dilinden emin olunan insan demektir. Biz böyle gördük . Ülkeyi satabilecek kadar hainlermiş” dedi.
 
"ŞUBAT AYI ATAMALARI SAĞLIKLI OLMUYOR"
 
Öğretmen atamalarına değinen Erdem,"Şubat ayındaki atama çok sağlıklı olmuyor. Bakanlık olarak biz yaz dönemindeki atamaları daha çok arzuluyoruz. Şartlar ve gelişen ihtiyaçlar bunu değiştirebiliyor ve bu aşamada gerekli kararlar alınıyor ve atamalar yapılıyor" dedi.
 
"1 YILDA 26 OKUL ARAZİSİ KAZANDIRDIK"
 
1992’de ilçe olduğunda Bağcılar’da 21 okul olduğunu şimdi ise özel okullarla birlikte 184 okula ulaştıklarını söyleyen Çağırıcı, “İlçemizde 180’i aşan okul hizmet veriyor. Son 10 yılda hayırseverlerimizin de desteğiyle 60 okul inşa ederek hizmete sunduk. Son 1 yılda kamuya 26 okul arazisi kazandırdık. Bu bir rekordur" dedi
 
"HİZMET VE ŞEREF BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ"
 
Emekliliği gelen 25 öğretmen Hizmet Şeref Belgeleri protokol tarafından verildi. Programın ilerleyen dakikalarında 60 stajyer öğretmen Türk bayrağına el basarak yemin ederek göreve başladı.

Yayın Tarihi : 23.11.2016 : 22:37

Etiketler : Milli    Eğitim    Bakan    Yardımcısı    Orhan    Erdem    Beynini    Kendisini    Başkasına    Emanet    Etmeyecek    Nesiller    Yetiştirmeliyiz    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5036
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN