Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dolar, 3.40 Lira Seviyesine Yaklaştı

Dolar, 3.40 Lira Seviyesine Yaklaştı
Güne düşüşle başlayan dolar/TL, uluslararası piyasalarda tansiyonun artmasıyla 3.40 TL sınırına dayandı Kur, saat 12.07 itibari ile bankalararası piyasada 3.3950 seviyesinden işlem gördü.

 

Dolar/TL'de ekonomi yönetiminin alacağı kararlar ve Merkez Bankası'nın yarın sonuçlarını açıklayacağı Para Politikası Kurulu toplantısı ana gündem olmaya devam ediyor.
 
Dolar/TL güne başladığı 3.3850'li seviyelerden sonra ilerleyen saatlerde 3.37 seviyesinin altını test etmişti. Kur ilerleyen saatlerde yeniden hareketlenerek en yüksek 3.3958 seviyesini gördü. Dolar/TL, saat 12.12 itibari ile 3.3960 seviyesinden işlem gördü.
 
EKK TOPLANTISI İPTAL EDİLMİŞTİ
 
Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında geçen hafta Cuma günü toplanan EKK'nın dün yapılması planlanan toplantısı iptal edilmişti. İptal kararı piyasalarda satış baskısı yaratmış TL'nin gelişmekte olan ülke para birimlerinden negatif ayrışma trendini kuvvetlendirmişti.
 
İLK ZİRVE 18 KASIM'DA YAPILMIŞTI
 
Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlığında 18 Kasım'da toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK),döviz kurlarındaki hareketliliği ele almıştı.
 
Cuma günü 16.00'da başlayan ve 4 saat süren Başbakan Yıldırım'ın başkanlığında toplanan EKK Toplantısı'nda ekonominin direncini artıracak reformların hızlandırılacağı, Merkez Bankası'nın fiyat istikrarı için tedbirler alacağı belirtilmişti.
 
 

Yayın Tarihi : 23.11.2016 : 12:25

Etiketler : Dolar    Fiyatları    3.40    Lira    Seviyesine    Yaklaştı       


Yorumlar

3223
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN