Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Balçova Türkiye’ye Örnek Oldu

Balçova Türkiye’ye Örnek Oldu
Bakanlar Kurulu’nda alınan kararla Türkiye’deki 54 bin okulda güvenlik amacıyla MOBESE uygulaması hayata geçirilecek. İzmir’de Balçova Belediyesi, 2006 yılında okul bahçelerini ve okul çevresini kontrol etmek amacıyla MOBESE kurmuştu.

 

 
Bakanlar Kurulu’nun önceki gün yaptığı toplantı sonra açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, kurulda alınan kararları açıklarken İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak çalışması ile Türkiye’deki 54 bin okulda güvenlik amacıyla MOBESE uygulamasını hayata geçireceklerini açıkladı. Kurtulmuş bu sayede okul önlerinde yaşanan olumsuz olayların ve suçların önüne geçmeyi hedeflediklerini belirtti.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya "Okulda uyuşturucu satan çeteleri ayırmak isteyen bir müdürümüz bıçaklandıktan sonra dönemin kaymakamı ve emniyet müdürümüz ile nasıl bir çözüm bulacağımızı konuştuk. En iyi sistemin MOBESE olacağını değerlendirdik. Biz çocuklarımızın güvenliği için bu projenin maliyetini üstlendik. Tamamını kendi bütçemiz ile yaptığımız 26 kilometre fiber altyapımız ve 350 HD kameralık MOBESE sistemi ve güvenlik güçlerimizin gayreti ile Balçova şu anda suç oranı en düşük ilçelerden birisidir. Geç de olsa ülkedeki tüm okullarda bu sistemin kurulmasını çok olumlu buluyorum. Çünkü çocuklarımızı koruyamazsak ülkemizi koruyamayız" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 23.11.2016 : 10:42

Etiketler : Okullara    Balçova    Sistemi    Bölge   


Yorumlar

8415
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN