Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


HDP’li Konca: Türkiye Kriz Yaşıyor

HDP’li Konca: Türkiye  Kriz Yaşıyor
HDP Siirt Milletvekili Besime Konca, Türkiye’de bir krizin yaşandığını ileri sürerek, "Türkiye Cumhuriyeti bir kriz yaşıyor. Ya demokratikleşecek, ya da çatışmalı bir biçimde bir iç savaşta ona değil, belki yüzlerce parçaya bölünecek" dedi.

 

 
HDP Bingöl İl Başkanlığında düzenlenen, ’Şimdi Halk Konuşuyor’ programına katılan HDP Siirt Milletvekili Besime Konca, HDP’ye yönelik yapılan gözaltı ve tutuklamaların gerekçesinin 7 Haziran 2015’te yapılan seçim sonuçları olduğunu söyledi. Yaptıkları halk toplantılarının kendileri için tarihi toplantı olduğunu kaydeden HDP’li Konca şunları söyledi:
 
"10 vekilimiz, binlerce partimizde çalışan, siyaset yapan arkadaşımızın cezaevinde olmasının bir tek gerekçesi, 7 Haziran seçimleridir. Çünkü, yüz yıllık bir zihniyeti kırdık. Partilerimizi de kapatabilirler. Ama biz 1990’lardaki gibi değiliz. 1990’larda sesimizi Türkiye metropollerinde duyuramıyorduk. Bugün bütün dünya, kuzeyi de, batısı da, Avrupası, da Amerikası da, Orta Doğusu da Kürt halkının direniş biçimi ile gündemdedir. Avrupa’daki halkımızın ayakta olma biçimi, Türkiye için bir demokratikleşme, özgürleşme talebidir."
 
’YÜZLERCE PARÇAYA BÖLÜNECEK’
 
Türkiye’de bir kriz yaşandığını ileri süren HDP Siirt Milletvekili Besime Konca, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Biz kendimizi çok daha güçlü bir noktada hissediyoruz. Çok da iyi bir noktada olduğumuzu düşünüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bir kriz yaşıyor. Ya demokratikleşecek, ya da çatışmalı bir biçimde bir iç savaşta ona değil, belki yüzlerce parçaya bölünecek. Ekonomisi ile bölünecek, inançlarıyla, mezhepleriyle, kimlikleriyle ağır bir kriz yaşayacak. Bugün Kürtlerin durduğu nokta, Türkiye’deki demokratik güçlerin durduğu nokta, teslim olmadıkları tek şey, budur. Güçlü olduğumuz için bu kadar saldırı altındayız. Onun için bu toplantıda moralimizi daha da güçlendirmek, daha güçlü doğru siyasetlerimizi geliştirmek için söz hakkını arkadaşlarımıza bırakacağız, önerilerini alacağız."
 
Toplantı, HDP’lilerin çözüm önerilerini sunmasının ardından sona erdi.

Yayın Tarihi : 22.11.2016 : 17:24

Etiketler : Hdpli    Konca    Türkiye    Kriz    Yaşıyor    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4274
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN