Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Antalya Valisi Dalış Turizmi İçin Daldı

Antalya Valisi Dalış Turizmi İçin Daldı
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, dalış turizmine dikkati çekmek için Alanya İlçesi’nde tüplü sualtı dalışı yaptı. Yaklaşık 3 saat süren dalışta, oluşturulacak katalog için sualtı çekimleri yapıldı.

 

 
Antalya bölgesinin sualtı zenginliklerini belgelemek ve dalış turizmini geliştirmek amacıyla Antalya Valiliği tarafından başlatılan proje kapsamında Vali Münir Karaloğlu, Alanya’da dalış yaptı. Sualtı yönetmeni Tahsin Ceylan ile Vali Karaloğlu’nun aralarında bulunduğu dalış ekibi, Alanya Kalesi’nin bulunduğu yarımada etrafındaki Alanya Tersanesi ve resiflere tüplü dalış gerçekleştirdi.
 
’KATALOG ÇEKİMİ YAPILDI’
 
Yaklaşık 3 saat süren dalışın ardından Alanya Limanı’ndan karaya çıkan Vali Münir Karaloğlu, gazetecilere açıklama yaptı. Antalya’nın 640 kilometrelik sahilinin sualtı envanterini çıkardıklarını belirten Vali Karaloğlu şöyle dedi:
 
"Bu çalışmayı Türkiye’nin en önemli sualtı yönetmenlerinden Tahsin Ceylan yapıyor. Kendisiyle beraber daha önce de dalmıştık. Bugün kendisiyle hem yarı su üstü, hem de sualtı fotoğrafları çektik. Katalogda kullanılmak üzere bir çekim oldu. Alanya Kalesi, Alanya Selçuklu Tersanesi çok önemli bir bölge. Bu envanterin içerisinde Alanya çok önemli yer tutacak. Katalogda kalesiyle, kale etrafıyla, sualtı mağaralarıyla, sualtı görüntüleriyle çok önemli bir yer tutacak. Biz Alanya’yı belediyeyle ve kaymakamlıkla beraber özel bir kataloğa dönüştüreceğiz. Bu çalışmanın neticesinde ise Alanya sualtı kataloğu da çıkmış olacak."
 
Katalog çalışmasının tamamlanmak üzere olduğunu kaydeden Vali Karaloğlu, fotoğraf sergileriyle ve çıkacak katalogla Antalya’nın en önemli varlığı olan denizini, sualtını da insanların kullanımına sunacaklarını söyledi.
 
’ALANYA EN ELVERİŞLİ BÖLGELERDEN BİRİSİ’
 
Antalya turizmini çeşitlendirmek istediklerini vurgulayan Vali Münir Karaloğlu, şöyle devam etti:
 
"Antalya’da turizmin sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığını, Antalya’mızda daha çok şey olduğunu hep söylüyoruz. Bunu da çeşitlendirmek lazım. Sualtı turizmi de bunun bir parçası. Turizmi çeşitlendirme çalışmalarımızın bir parçası. Maalesef dalış turizminden çok fazla istifade etmiyoruz. Kaş’tan Alanya’ya kadar bütün sahillerimiz bunun için elverişli ama Alanya da bugün gördük ki bu işe en elverişli bölgelerimizden biri. Kaş’la beraber Alanya’da da dalış turizminin gelişeceğini önümüzdeki dönemde ümit ediyoruz."

Yayın Tarihi : 22.11.2016 : 17:13

Etiketler : Antalya    Valisi    Dalış    Turizmi    İçin    Daldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3295
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN