Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Kesinlikle Geri Çekilmeyeceğiz''

''Kesinlikle Geri Çekilmeyeceğiz''
AK Parti milletvekili Ramazan Can, yasayı çıkarma amacının toplumdaki sorunları çözmek olduğunu söyledi: Önergeyi kesinlikle geri çekmeyeceğiz. Bizim de çocuğumuz var, Allah muhafaza...

 

Cinsel istismar suçunda mağdurla failin evlenmesi durumunda hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin önergenin altında imzası olan vekillerden Ramazan Can, "Yargıtay’dan bize çok talep geliyordu. Türkiye’nin bu kanayan yarasının çözmemiz gerekiyordu" dedi. Can önergeyi kesinlikle çekmeyeceklerini söyledi.
 
"YASAYI ÇIKARMA AMACI TOPLUMDAKİ SORUNLARI ÇÖZMEK"
 
RS FM’de konuşan Can, cinsel istismara ilişkin suçlara dair ağır cezaların AK Parti döneminde yasalaştığını söyleyerek, “zorla tecavüz, şudur budur doğru şeyler değil. Buradaki hadise evlenme yaşı tutmadığı halde bir evlenme yapılmış bir akit edilmiş düğün dernek kurulmuş, düğüne siyasiler protokol katılmış neticede bu hadiseden bir çocuk meydana gelmiş. Doktorun ihbarı üzerine savcılık devreye girmiş on küsür yıl ceza almış ve kız çocuğu bebeğiyle ortada kalmış. bunun üzerine bu travmatik duruma karşı bir önlem almamız gerekiyor” dedi.
 
"YARGITAY’DAN BİZE ÇOK TALEP GELİYORDU"
 
Yargıtay’dan kendilerine çok talep geldiğini söyleyen Can, ‘Türkiye’nin bu kanayan yarasının çözmemiz gerekiyordu. Bu tür hadiselerde vereceğimiz cezalarla çocuğu dağa kaldırmış, tecavüz etmiş alçak sapıklara vereceğimiz cezalar aynı olamaz" diye konuştu.
 
"BİZİM DE ÇOCUĞUMUZ VAR, ALLAH MUHAFAZA"
 
AK Parti’nin bu yasayı çıkarma amacının toplumdaki sorunları çözmek olduğunu söyleyen Can, ‘bizim muradımız cinsel istismar suçlarında cezaları arttırıp bunları ayırmak. Bizim de çocuğumuz var, Allah muhafaza’ dedi.
 
"ÖNERGEYİ KESİNLİKLE GERİ ÇEKMEYECEĞİZ"
 
Can, ‘Önergeyi geri çeker misiniz’ sorusuna ise, ‘Kesinlikle! Biz önergemizin doğru olduğuna inanıyoruz’ şeklinde cevap verdi.
 

Yayın Tarihi : 19.11.2016 : 13:52

Etiketler : önergeyi    imzalayan    vekil    konustu    kesinlikle    geri    çekilmeyecek   


Yorumlar

6607
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN