Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kızının Gözünden Yılmaz Güney

Kızının Gözünden Yılmaz Güney
TÜRK sinemasının ’Çirkin Kralı’ Yılmaz Güney’in kızı yazar Elif Güney Pütün, babasını, yaşadığı çaresizliği ve yalnızlığını anlattığı ’Bir Odadan Bir Odaya’ isimli kitabının başlığını taşıyan söyleşisi ile Bucalılarla buluştu.

 

Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen söyleşiye çok sayıda Güney hayranının yanı sıra Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ve Başkan Yardımcısı Murat Işık katıldı. Yılmaz Güney’in kızı olarak yaşadığı hayatı ve bir eş, bir insan olarak bilinmeyen yönleriyle Güney’i, İzmir’in Buca ilçesindeki okuyucularla paylaşan Pütün, yeni neslin Yılmaz Güney’i bilmediğini, kitaplarının yeni baskılarının yapılmadığı gibi piyasada Türk sinema tarihinin unutulmaz eseri ’Yol’ filminin orjinalinin değil, oynanmış versiyonunun bulunabildiğini söyledi.
 
Okurlarının katıldığı kokteylin ardından ’Bir Odadan Bir Odaya’ isimli kitabından kesitler sunduğu söyleşisini gerçekleştiren Elif Güney Pütün, babası Yılmaz Güney’i bambaşka bir pencereden yansıttı. Gazeteci Mazlum Vesek’in moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşi öncesi Yılmaz Güney’in filmlerinden oluşan kısa bir gösterim de yapıldı. Babası Yılmaz Güney’le yaşadıklarını, acılarını, yalnızlığını ve çaresizliğini okurlarıyla paylaşan Pütün, bir baba, bir eş ve bir insan olarak bilinmeyen yönleriyle yepyeni bir Yılmaz Güney portresi sundu. Mükemmelliyetçi bir babanın kendisinde yaşattığı zorlukları, psikolojik baskıyı da paylaştı.
 
Okurların sorularını da cevaplayan Pütün, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın "Babanızla bugün sohbet etme imkanınız olsaydı ne konuşurdunuz" sorusuna "Annemle nasıl tanıştınız, bana anlatsana. Nereden geldiğimi bende anlayayım derdim" yanıtını verdi.

Yayın Tarihi : 19.11.2016 : 13:28

Etiketler : Kızının    Gözünden    Yılmaz    Güney    Bölge   


Yorumlar

4151
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN