Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Meclis'te ''Fetullah Gülen’in Memleketi’' Polemiği

Meclis'te ''Fetullah Gülen’in Memleketi’' Polemiği
TBMM Plan Bütçe Komisyonu görüşmelerinde Fetullah Gülen’in memleketi üzerinden AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir ile CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan arasında polemik yaşandı.

 

 
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM Plan Bütçe Komisyonu görüşmelerinde, FETÖ/PDY’nin elebaşı Fetullah Gülen’in hain olduğunu vurgulayarak, "Malumunuz Erzurum doğumlu. Ama bir kentte doğmuş olmak o kentli olmak için kâfi gelmiyor.
 
Zaten öyle olduğu için bundan birkaç sene önce bir konuşmasında ’Ölürsem beni İzmir’e gömün’ demişti" değerlendirmelerinde bulundu. Gülen’in milletvekili seçildiği il olan Erzurum’a aidiyetini kabul etmediğini ifade eden AK Parti’li Aydemir’e, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan cevap verdi.
 
İzmir’e aidiyetin gereklerini sıralayan Bakan, "İzmir’e aidiyet için, İzmir’e defnedilmek yetmez. İzmir’e aidiyet için önce Cumhuriyet’in değerlerine, ilkelerine inanacaksın, Atatürk ilke ve devrimlerine inanacaksın, demokrasiye inanacaksın, özgürlüklere inanacaksın ve bunları savunacaksın. İzmir’e aidiyet için, bunların mücadelesini vereceksin. Bunu savunmayan, bu ilkelere, bu değerlere inanmayan kimse İzmir’e defnedilmek üzerinden böyle bir aidiyet beklemesin" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 19.11.2016 : 10:39

Etiketler : Mecliste    Fetullah    Gülenin    Memleketi    Polemiği    Bölge   


Yorumlar

7725
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN