Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Cinsel İstismar Yasasına Tepki

Cinsel İstismar Yasasına Tepki
Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, cinsel istismara uğrayan birey ile failin evlenmesi durumunda, failin cezasının geri bırakılması veya ertelenmesini içeren yasa teklifi, kadınlar tarafından protesto edildi.

 

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği öncülüğünde, Bodrum Belediye Meydanı’nda  toplanan kadınlar, Meclis’te görüşülen cinsel istismara uğrayan birey ile failin evlenmesi durumunda, failin cezasının geri bırakılması veya ertelenmesini içeren yasa teklifini protesto etti.
 
Çeşitli kadın gruplarının ve siyasi parti temsilcilerinin destek verdiği eyleme katılanlar ellerinde, ’Bu suça ortak olmayacağız’ ’Çocuklarımızı size emanet etmeyeceğiz’, ’Tecavüze, çocuk cinsel istismarına, tecavüzün evliliğe dönüştürülmesine ve tecavüzcülerin affına hayır’, ’Gece yarısı bir oy ile milyonlarca çocuğun hayatlarını karartmanıza izin vermeyeceğiz’ yazılı pankartlar taşıdı, düdük çalarak, alkışlarla yasa teklifini protesto etti.
 
Grup adına açıklama yapan Bodrum Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Figan Erozan, "Biliyorsunuz, bu yasaları gece karanlığında çıkarıyorlar, gündüz yapmıyorlar. Gündüz bu yasaları çıkartmak için çaba sarf etmiyorlar. Çünkü malum tecavüzcülerle ilgili bir yasa çıkartıyorlar. 18 yaş altı kadınların, kız çocuklarının maruz kaldığı tecavüzlerde, tecavüzcüsüyle evlendirme üzerine bir yasa çıkarıyorlar. Bu yasa daha önce kaldırılmıştır. Şimdi tekrar gündeme getiriyorlar. 18 yaş altı çocukları rıza var, isteyerek birlikte oldu diyemezsiniz. İsteyerek birlikte olduğu şeyin adına tecavüz diyemezsiniz. Tecavüz olan bir şeyi de onu tecavüz eden biriyle evlendirerek meşrulaştıramazsınız. O yüzden gece karardıktan sonra sokağa çıkıyoruz ki; onlar nasıl gece Meclis’te bu kararları alıyorsa, biz de gece sokaklara çıkarız. Hiçbir şekilde bedenimize müdahale edilmesine, yasalarla bu müdahalelerin meşrulaştırılmasına izin vermeyeceğiz" dedi.
 
Grup açıklamanın ardından olaysız dağıldı.

Yayın Tarihi : 18.11.2016 : 21:47

Etiketler : Bodrumlu    Kadınlardan    Cinsel    İstismar    Yasasına    Tepki    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3752
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN