Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çizgi Film İzleyerek Tedavi Oluyorlar

Çizgi Film İzleyerek Tedavi Oluyorlar
Tokat’ta Devlet Hastanesi müşahade odasında çocukların yaşadığı korku ve endişeyi azaltmak amacıyla hasta yatak önlerine konulan televizyonlardan çizgi film izletiliyor.

 

Tokat’ta daha önce çocukların yaşadığı korku ve endişeyi azaltmak amacıyla ameliyathaneye sedye yerine akülü oyuncak araba ile götürülme uygulaması başlatılan Devlet Hastanesi’nde bu kez, çocuklara yönelik farklı bir çalışmalaya imza atıldı. Aileleri tarafından acil servise getirilerek müşahade odasında tedavi altına alınan çocukların korkularını azaltmak amacıyla, bu kez hasta yatak önlerine televizyon konuldu. Bu televizyonlardan çoçuklara çizgi film izletilmeye başlandı.
 
Tokat Devlet Hastanesi yöneticisi Dr. Cengiz Yakıt, daha önce çocukların hastane korku ve kaygısını en aza indirmek ve bu süreci keyifli hale getirmek için hasta çocukları akülü araçlarla ameliyathaneye götürme uygulaması yaptıklarını hatırlatarak, "Bugün itibari ile çocuk acil servis müşahade odamızda hasta yatak başlarına televizyon yerleştirerek çizgi film uygulamasını da başlatıyoruz. Bu uygulamalarla çocuk hastalarımızda hastane, beyaz önlük ve iğne yapılma korkusu gibi çocuğun kişiliğini olumsuz etkileyebilecek psikolojik tramvalardan onları korumak ve sağlık çalışanlarımızın çocuk hastalara müdahalesini kolaylaştırmak hedeflenmiştir" dedi. Çocukler ve aileleri de başlatılan uygulamadan memnun olduklarını dile getirdi.

Yayın Tarihi : 18.11.2016 : 09:54

Etiketler : Çizgi    Film    İzleyerek    Tedavi    Oluyorlar    Sağlık    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9805
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN