Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bakan Kılıç: ''Kuzey Afrika’nın Bir Parçasıyız''

Bakan Kılıç: ''Kuzey Afrika’nın Bir Parçasıyız''
Temaslarda bulunmak üzere Berlin’e giden Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

 

Berlin Büyükelçiliği’nde gerçekleşen buluşmada konuşan Kılıç, artık Almanya’da yaşayan göçmen Türklerin uyum sorunu diye bir meselesinin kalmadığını söyledi. Kendisinin de bir gurbetçi çocuğu olarak Almanya’da büyüdüğüne ve konuyu yakından bildiğine değinen Kılıç, entegrasyon olarak adlandırılan olgunun artık gündemden düşmesi gerektiğini belirtti. Çağatay Kılıç, elli yıldır Almanya’da yaşayan Türk toplumunun artık topluma ve ülkeye ait olma olmama gibi konularda tartışma objesi olmaması gerektiği uyarısında bulunarak; içerisinde bulundukları topluma nasıl bir katkı sunabilirler, ülkenin gelişmesine nasıl katkı sağlarlar gibi hususların ön plana çıkarılması gerektiğini kaydetti.
 
Almanya içerisinde çok farklı düşünceleri olan, siyasi anlamda çok farklı yerlerde duran, farklı hayalleri olan vatandaşlarımızın olduğunu bildiğini ifade eden Bakan Kılıç, “Ama unutulmamalı ki paylaştığımız da ortak bir nokta var. Bunu da hiçbir zaman unutmayın. Bunu söylediğimiz zaman farklı şeyleri dile getiriyormuşuz gibi lanse ediliyorum Avrupa’da. Ama şu bir gerçek; hiç kimse hiçbir insandan kökünü, geldiği ülkeyi, köklerinin olduğu bölgeleri unutmasını isteyemez. Şu yapılabilir, şu anda yaşadığınız ülkenin geleceğine çalışmalarınızla katkıda bulunun denebilir. Bu da çok doğal bir istek" dedi.
 
YAKININIZDAKİ BÖLGELERDEN DE HEM ETKİLENİRSİNİZ HEM DE ETKİLERSİNİZ
 
Avrupa Birliğinin içerisinde, Türkiye’nin Avrupa’nın bir parçası olmadığını söyleyen grupların ve siyasilerin olduğuna değinen Kılıç, “Bunları söyleyenlerin ne saikle söylediklerini hepimiz biliyoruz. Ama biz de şunu söylüyoruz: Biz hem Avrupa’nın bir parçasıyız, hem Orta Doğu’nun, hem de Kuzey Afrika’nın bir parçasıyız. Aslında biz dünyanın bir parçasıyız ve dünyanın parçasıysanız en yakınında olduğunuz bölgelerden de hem etkilenirsiniz hem de etkilersiniz" ifadelerini kullandı.
 
Bakan Çağatay Kılıç, özellikle Türkiye-AB ilişkilerini kastederek, karşılıklı müzakerelerde artık Türkiye’nin her türlü düşüncesini ve eleştirisini dile getiren bir ortak konumunda olduğunu kaydetti.
 
Kılıç, “Bizimle yapılan görüşmelerde artık her türlü eleştiriyi açıkça duyacaklarını herkesin bilmesi lazım. Hiçbir şekilde bu noktada bir çekincemiz yok, çünkü biz hem dünya siyaseti içerisinde hem de bölgesel siyaset içerisinde çok ağır bir yere sahip olan ve aynı zamanda da yük alan, sorumluluk üstlenen, insanlık namına da büyük hizmetler yapan bir ülkeyiz" dedi.
 
Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, daha sonra basın mensuplarının alınmadığı ikinci bölümde Berlin’de faaliyet gösteren farklı sivil toplum örgütü temsilcilerinin sorunlarını dinledi, sorularını cevapladı.

Yayın Tarihi : 17.11.2016 : 23:08

Etiketler : Bakan    Kılıç    Avrupanın    Orta    Doğunun    Kuzey    Afrikanın    Bir    Parçasıyız    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7235
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN