Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dolandırıcıya Yatırdığı Parayı Bloke Ettirdi

Dolandırıcıya Yatırdığı Parayı Bloke Ettirdi
Zonguldak’ta, borçları nedeniyle bankaların kredi vermediği 58 yaşındaki Salih A., telefonla arayarak kredi çekmesine yardımcı olacağını söyleyen kişiye inanıp hesabına 2 bin 50 lira yatırdı. Dolandırıldığını fark eden Salih A, dolandırıcı çekmeden parayı bloke ettirdi.

 

Emekli Salih A., ihtiyaç kredisi çekmek için banka şubelerine başvuruda bulundu. Ancak bankalara olan borçları nedeniyle Salih A.’ya kredi verilmedi. Salih A.’yı cep telefonundan arayan bir kişi, "Biz htiyaç sahiplerine kredi çekiyoruz, siz de ister misiniz?" dedi. Telefondaki dolandırıcıya inanan Salih A., kredi masrafları için para talep eden kişinin hesabına PTT şubesinden 2 bin 50 lira para yatırdı. Bir süre sonra, hesabına para yatırdığı kişiye cep telefonu ile ulaşamayınca dolandırıldığını anlayan Salih A., şubede görevlilere durumu anlatarak polise haber verdi. Dolandırıcı çekmeden para bloke edildi. 
 
İfadesi alınmak üzere polis merkezine götürülen Salih A.’ya parasının, yapılacak işlemlerin ardından geri verileceği belirtildi.

Yayın Tarihi : 17.11.2016 : 19:31

Etiketler : Dolandırıcının    Hesabına    Yatırdığı    Parayı    Bloke    Ettirdi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8335
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN