Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Destici: Pkk’lıların Devletten Temizlenmesi Lazım

Destici: Pkk’lıların Devletten Temizlenmesi Lazım
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Mardin’de şehit edilen Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Devlet kurumlarından PKK’lıların temizlenmesi gerektiğini söyleyen Destici, "Hain PKK’lıların devletin içinden temizlenmesi lazım" dedi.

 

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, şehit Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün Arifiye İlçesi’ndeki baba evine taziye ziyaretinde bulundu. Şehit kaymakamın babası Asım Safitürk, Destici’yi kapıda karşıladı. Genel Başkan Destici şehidin babası ve yakınlarına başsağlığı dileklerini ilettikten sonra evin önünde bulunan çadırda Kuran okuyarak şehit kaymakam için dua etti.
 
Destici ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, PKK terör örgütünün yalnızca dağdaki üyesiyle değil, tüm destekçileriyle mücadele edilmesi gerektiğini söyledi. Terörle mücadelede topyekun bir mücadele safhasına girildiğini belirten Destici, " Biz başından beri bunu söylüyorduk. PKK’nın tüm unsurlarına karşı topyekun mücadele hem dağdakine, hem finans ayaklarına, hem belediyelere, hem dış desteklere topyekün bir mücadele verilmesi gerektiğini söylüyorduk. Bugün veriliyor, biz bunu sonuna kadar destekliyoruz" dedi.
 
Mustafa Destici devlet kurumlarının PKK’lılardan temizlenmesi gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu:
 
"Kaymakamımızın şehit edilmesinde şunu gördük ki, kaymakamlıkta çalışan, devletten maaş alan, devletin ekmeğini yiyen hainler bu işin içindeler. Bunlar aracılık etmişler. Bundan 4-5 yıl önce de Gaziantep’te bomba patlatıp 9 sivilimizi şehit ettiklerinde de o zaman da başmüdür yardımcıları vardı bu işin içinde. Bu hain PKK’lıların devletin içinden temizlenmesi lazım. O bölgeye kayyum olarak atanan belediye başkanları, kaymakam, kaymakam yardımcıları ve valilerin mutlaka yakın çalışma arkadaşlarının kendilerine seçme imkanı verilmesi lazım. Onlar PKK’nın atadığı insanlar. Onlarla çalıştırırsanız bu gibi kahpeliklerle karşı karşıya kalabiliriz. Oraya sızmış olan PKK’lı imam, memurdu, yazı işleri müdürüydü hepsinin temizlenmesi lazım. Terörle mücadelede ne kadar doğru adım atılıyorsa ki bugün doğru adımlar atılıyor, biz devletimizin, hükümetimizin terörle mücadelede yanındayız."

Yayın Tarihi : 17.11.2016 : 19:01

Etiketler : Destici    Pkklıların    Devletten    Temizlenmesi    Lazım    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2978
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN