Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şehit Annesi: Kimseye Pabuç Bırakmayız

Şehit Annesi: Kimseye Pabuç Bırakmayız
Adana’dan Kahramanmaraş’a Şehitler Köprüsü projesiyle Adana’daki şehit aileleri Kahramanmaraş’ta şehit aileleri ile buluştu. Burada konuşan Şırnak’ta PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan polis Volkan Çay’ın annesi Sibel Çay, "Gururluyum, çok gururluyum. Kocam var, o da hazır, ben de hazırım bu vatan ve bu millet için. Kimseye pabuç bırakmayız" dedi.

 

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan’ın eşi Ruhan Özkan ile Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş tarafından organize edilen ’Adana’dan Kahramanmaraş’a Şehitler Köprüsü’ projesiyle Kahramanmaraş ve Adana’daki şehit aileleri Kahramanmaraş’ta bir araya geldi. Proje kapsamında vali eşi Beyhan Demirtaş, Adana Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Emine Kunt’un da aralarında olduğu 14 şehidin ailesi ve yakınlarıyla birlikte Kahramanmaraş’a geldi. Şehit aileleri, Vali Vahdettin Özkan ve şehit aileleri tarafından çiçeklerle karşılandı. Duygulu anların yaşandığı, bazı şehit yakınlarının gözyaşlarına hakim olamadığı etkinlikte, valilik makamına geçen şehit yakınları kentin tarihi ve kültürel yerlerini gezdi.
 
Projenin mimarlarından olan Ruhan Özkan, her zaman şehit ailelerinin yanında olup onların acılarını paylaştıklarını belirterek, "Amacımız, komşu illerimiz arasındaki şehit yakınlarımızı bir araya getirmek, onların kaynaşmalarını sağlamak. Bu amaçla bugün Adana’mızın şehitlerinin emanetlerine Kahramanmaraş’ımızın şehitlerinin emanetleri ev sahipliği yaparak ağırlıyor. Bunun onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Temennimiz de bu tarz etkinlikleri devam ettirerek farklı şehit yakınlarını bir araya getirebilmek, onların yaşadıkları o duygusal ortamdan biraz uzaklaştırabilmek. Ortak bir paydada buluşuyorlar. Arzu ederlerse bütün çevre illerimizi ağırlamaya hazırız. Kahraman şehri çevre illerimiz de tanısınlar" diye konuştu.
 
Vali Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş ise, şunları söyledi:
 
"Bizler her zaman şehit aileleriyle bir araya geldiğimiz onları yine kendileri gibi şehit yakınıyla birlikte olmak istediklerini farkettik, o şekilde bu yola çıktık. Zaten ailelerimizle beraberdik ama aynı zamanda onları yine o kendi çevrelerinden biraz daha farklı bir ortama getirmek istedik ve bu fikir ortaya çıktı Ruhan Hanım ile konuşurken. Bu şekilde yola çıktık ve onların da hoşlarına gitti, memnun oldular. Bu ilk projemizdi, memnun olup olmayacağımızı görmek istedik. Ruhan hanım ile birlikte bunu şimdilik tesadüfen sohbet sırasında aklımıza geldi bu fikir."
 
"BU VATAN İÇİN BEN DE EŞİM DE HAZIRIZ"
 
Şırnak’ta şehit olan polis Volkan Çay’ın annesi Sibel Çay da, şehit annesi olmaktan dolayı gurur duyduğunu ifade ederek, "Gururluyum, çok gururluyum. Arkada bir oğlum daha var, engelli. İstiyorlarsa onu da gönderirim. Kocam var, o da hazır, ben de hazırım bu vatan ve bu millet için. Kimseye pabuç bırakmayız. Gurur büyük, çok guruluyum. Ben kuru bir canım ve bayrağımı kesinlikle yere atmam havada gezdiririm. Çocuğum da gururumuz oldu. Biz zaten onu öyle yetiştirmiştik, o da bize bu gururu verdi" diye konuştu.
 
"YAVRUMUN KATİLİNİ ASSINLAR"
 
15 Temmuz darbe girişiminde Ankara’da Özel Harekat Daire Başkanlığı’nın bombalanması sonucu şehit olan Özel Harekat Polisi Niyaz Ergüven’in annesi Saadet Ergüven de, oğlunu şehit edenlerin asılmasını isteyerek "Allah herkesten razı olsun, bayrağımızı yere atanlara da Allah kahrı gazap etsin. Cumhurbaşkanıma da söylüyorum yavrumun katilini assın, asarsa yüreğim soğur. Acımızı kimse anlayamaz ki, yavrum da bekardı. 4 çocuğum daha var. Onlar da hazır, bu canım da hazır, eşim de hazır. Bu bayrağı, bu ülkeyi kimseye bırakmayız" dedi.
 
Taş Medrese ve tarihi Ulu Camii’ni de gezen şehit aileleri, ardından bir tesiste onurlarına verilen yemeğe katıldı. Garnizon Komutanı Tankçı Albay Uğur Bülent Acarbay, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Timuçin Alper, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci’nin de katıldığı yemekte konuşan Vali Vahdettin Özkan, şehit ailelerini ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını kaydederek, memleketin birliği ve bütünlüğü için canlarını feda edenlerin bir yakını olmanın da gurur verici olduğunu ifade etti.

Yayın Tarihi : 17.11.2016 : 17:37

Etiketler : Şehit    Annesi    Kimseye    Pabuç    Bırakmayız    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4338
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN