Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Meteoroloji'den Birçok İl İçin Uyarı

Meteoroloji'den Birçok İl İçin Uyarı
Ankara’da sabah saatlerinde kentin yüksek kesimlerine kar düştü. Bolu Dağı'nın D-100 geçişi ve Düzce'nin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oluyor... Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise birçok şehir için yoğun kar yağışı uyarısı yapıldı.

 

Ankara’da sabah saatlerinde kentin yüksek kesimlerine kar düştü.
 
Ülke genelinde hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte kendini gösteren kar yağışı Ankara’da sabah saatlerinde başladı. Hava sıcaklığının 7 derece civarında seyrettiği Ankara’da, Oran, Keçiören, İncek gibi yüksek semtlerinde kar yağışı etkili oldu.
 
BOLU DAĞI'NDA KAR YAĞIŞI 
 
D-100 karayolunun Bolu Dağı geçişi ile Düzce'nin yüksek  kesimlerinde kar yağışı etkili oluyor. 
 
D-100 karayolunun Düzce kesiminde bulunan Karanlıkdere, Bıçkıyanı,  Bakacak ve Sarıçökek mevkilerinde gece saatlerinde etkili olan kar yağışı zeminde  tutarak beyaz örtü oluşturdu.
 
Karayolu ekiplerinin aralıksız çalışmasıyla trafikte ciddi bir sorun  yaşanmazken, polis yolda ring halinde bulunarak sürücüleri aşırı hız ve yakın  takip konusunda uyarıyor.
 
Öte yandan, kentin yüksek kesimlerinde bulunan Topuk Yaylası,  Güzeldere, Kardüz ve Tepeköy mevkilerinde ise yağış devam ediyor. Söz konusu  bölgelerde kar yağışının zeminde etkili olduğu bildirildi.
 
Doğuda yoğun kar yağışı uyarısı  - Doğu Anadolu Bölgesi'nde  hava sıcaklıklarının 3-5 derece düşmesiyle, öğle saatlerinden itibaren yoğun kar  yağışı bekleniyor
 
DOĞU ANADOLU İÇİN KAR ALARMI   
 
Doğu Anadolu Bölgesi'nde öğle saatlerinden itibaren  yoğun kar yağışı beklendiği bildirildi. 
 
Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, sıcaklıklarda  3 ila 5 derece düşüş beklenen bölge genelinde, öğle saatlerinden sonra kar  yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor.
 
Kar yağışının Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı ve Ardahan'da akşam yer  yer kuvvetini artıracağı öngörülüyor. Bu illerde yağışın, yarın sabaha kadar  sürmesi bekleniyor.
 
Bölgede, gece en düşük hava sıcaklığı Kars'ta sıfırın altında 3,  Ağrı'da sıfırın altında 2, Erzurum ve Ardahan'da 1, Iğdır'da 4 ve Erzincan'da 6  derece ölçüldü.
 
Günün en yüksek sıcaklığının ise Iğdır'da 12, Erzincan'da 10, Kars ve  Erzurum'da 7, Ardahan ve Ağrı'da 6 derece olması bekleniyor.
 
METEOROLOJİ UYARDI
 
Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada, “Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava sebebiyle bu gece saatlerinden Perşembe günü sabah saatlerine kadar Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin ile Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize'nin iç ve yüksek kesimlerinde); yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren Perşembe günü öğle saatlerine kadar Doğu Anadolu'nun kuzeyinde (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Bingöl, Muş, Bitlis ve Ağrı'da) yoğun kar yağışı (20 cm ve üzeri) beklenmektedir. Kar yağışının meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurt genelinde hissedilir derecede azalacağı (5 ila 10 derece) bekleniyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’de kuzey yönlerden, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. 
 
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
 
Ankara: Parçalı yer yer çok bulutlu, Sabah saatlerinden sonra hafif kar yağışlı 6
İstanbul: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, ilk saatler hafif yağmurlu 10
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 13
Bursa: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, ilk saatler hafif yağmurlu 9
Adana: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 22
Antalya: Parçalı ve az bulutlu 19
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, zamanla iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmurlu (Yağışların doğu kesimlerde kuvvetli olması bekleniyor) 10
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı (Yağışların; kıyı kesimlerde kuvvetli yağmur, iç kesimlerinde öğle saatlerinden sonra yoğun kar yağışlı geçmesi bekleniyor) 11
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu, öğle saatlerinden itibaren yoğun kar yağışlı 8
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu 16

Yayın Tarihi : 16.11.2016 : 11:15

Etiketler : haber    haberler    meteoroloji    kar    uyarı    ben tv    kanalben       


Yorumlar

9888
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN