Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Erdoğan'dan Cumhurbaşkanlığı Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan ziyareti öncesi düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:
 
Ziyaretim sırasında geniş görüşmeler ve her iki ülke arasında yaptığımız ve yapılacak projeleri değerlendirme imkanımız olacak. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülkemiz ve milletimizle takdire şayan bir dayanışma sergileyen Pakistan Meclisi ile bir araya geleceğiz. 
 
FETÖ İLE İLTİSAKLI KİŞİLERİN 20 KASIM'A KADAR PAKİSTAN'DAN GÖNDERİLMESİ KARARI
 
15 Temmuz darbe girişimi akabinde Pakistan’ın kadir şinaslığına bir kez daha tanık olduk. Pakistan Meclisi’nden bir heyet ülkemize gelerek dayanışma mesajı verdiler. FETÖ’nün Pakistan içindeki varlığını sonlandırma noktasında hemen harekete geçtiler ve atılması gereken adımlar neyse Milli Eğitim Bakanlığımız ve Maarif Vakfı’mızla iş birliği halinde sürdürüyorlar.
 
Örgütle iltisaklı kişilerin 20 Kasım’a kadar ülkeden def edilmesi konusu bizim tarafımızdan memnuniyetle karşılandı. Türkiye, Pakistan’ın terörle mücadelesine tam desteğini sürdürecek. Şer şebekelerinin ne bizim ne de Pakistanlı kardeşlerimizin geleceğini karartmasına izin vermeyeceğiz.
 
Pakistan İçişleri Bakanı Çodri Nisar Ali Han, ülkede Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ait 23 okulda çalışan 108 öğretmenin aileleriyle 20 Kasım'a kadar ülkeyi terk etmesini istediklerini duyurdu.
 
BAŞKANLIK YA DA CUMHURBAŞKANLIĞI OLMASINDA BİR SIKINTI SÖZKONUSU DEĞİL
 
Şu anda gerek AK Parti gerekse MHP’nin kendi aralarında yapmakta oldukları bu çalışmanın öncelikle cumhurbaşkanı olarak bana düşen boyutu hayırlı olsun temennisinde bulunmaktır. Çalışmanın 'başkanlık ya da cumhurbaşkanlığı' olmasında benim için herhangi bir sıkıntı söz konusu değildir. Parlemontada 367 yakalanır mı yoksa referandum kararı mı çıkar, bunu o zaman göreceğiz. Milletimin vereceği bir karardır. Metne kam olarak muttali olduğumuzda değerlendirmelerimizi yapacağız. Sadece partiden ilişiğinin kesilip kesilmemesi konusunda benim kanaatim bir cumhurbaşkanının partisiyle ilişkisinin kesilmesi ülkedeki siyasi etkinliğin zafiyet bulmasını getirir.
 
PARTİDEN İLİŞİĞİNİN KESİLMESİ DOĞRU DEĞİL
 
Böyle bir adım atılıyorsa, cumhurbaşkanlığı sistemine bu şekilde girildiği anda o zaman partiden ilişkisinin kesilmesi doğru olmayacaktır. Partisiyle birlikte bu yolu yürümesi hem mensubu olduğu partisini hem de cumhurbaşkanının kendisini güçlü kılacaktır. Bir patinaj dönemi tamamiyle terk edilmiş olacaktır. 

Yayın Tarihi : 16.11.2016 : 10:20

Etiketler : haber    haberler    cumhurbaşkanı    erdoğan    açıklama    başkanlık    ben tv    kanalben       


Yorumlar

6835
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN