Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Beyaz Balon’da Gazetecilik Dersi

Beyaz Balon’da Gazetecilik Dersi
Seçkin meslek gruplarının mensuplarından geniş bir veli yelpazesine sahip Beyaz Balon Anaokulları’nda minik öğrenciler meslekleri anaokulunun velilerinden öğreniyor.

 

Eğitim programı gereği her ay öğrencilerini bir meslek ve o mesleğe sahip kimlikle biraraya getiren Beyaz Balon Anaokulu’nda bu ayın konuğu gazeteci ve yazar Ali Ekber Yıldırım oldu. 
 
Kendisi de Beyaz Balon Anaokulu velileri arasında yer alan Dünya Gazetesi köşe yazarı ve Türkiye’nin tek tarım yazarı olan; geçtiğimiz yıllarda Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından “Yılın Gazetecisi” seçine Yıldırım, davet üzerine soluğu kızının okulunda alarak miniklere mesleğini tanıttı. 
 
Beyaz Balon Güzelyalı Şubesi’nde öğrencilerle bir yarım gün geçiren Ali Ekber Yıldırım, “nasıl gazeteci olunur?“ “Nasıl haber yazılır” “Gazeteci olmak için neler yapmak gerekir” sorularını kendisini ilgi ve dikkatle dinleyen miniklere anlattı. 
 
Aynı zamanda öğrencileri daktilo ile tanıştıran Yıldırım renkli habercilik anılarıyla da izleyen minikleri kahkahaya boğdu. 
 

Yayın Tarihi : 15.11.2016 : 17:30

Etiketler : haber    haberler    beyaz balon    takev    gazetecilik dersi    ben tv    kanalben       


Yorumlar

3739
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN