Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir'deki Grevde Anlaşma Sağlandı

İzmir'deki Grevde Anlaşma Sağlandı
İzmir’de bir haftadır devam eden ve kent trafiğini çökerten İZBAN greviyle ilgili Ankara'da devam eden görüşmelerde anlaşma sağlandı.

 

Anlaşma sağlandığı açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da az önce twitter hesabından trenlerin yarından itibaren çalışacağı bilgisini şu mesajla paylaştı: "İZBAN grevini sonlandırdık. Emeği geçen herkese İzmirli hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. Trenler yarından itibaren yeniden çalışacak."
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun çağrısına olumlu yanıt veren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, TCDD, Demiryol-İş üst düzey yöneticileri ve İZBAN yönetimi Ankara’da TCDD Genel Müdürlüğü’nde saat 14.00’da toplu sözleşmedeki anlaşmazlıkları çözmek ve grevi sonlandırmak amacıyla bir araya gelmişti.
 
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin önerisiyle tüm taraflar aynı masada çözüm yolu aradı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı veya görevlendirdiği üst düzey yetkili, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türk-İş ve Demiryol-İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, İZBAN yönetimi ve Demiryol-İş Sendikasi İzmir Şube Başkanı Hüseyin Ervüz grevi sona erdirecek uzlaşma için görüştü. Toplantı TCDD Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşti.
 
Görüşmeler neticesinde anlaşmanın sağlandığı ve grevin sona erdirileceği öğrenildi.
 
İZBAN A.Ş. ile Demiryol-İş Sendikası arasındaki görüşmede ücret ile ilgili alınan kararlar doğrultusunda, ilk yıl için ücretlerde yüzde 15 artış sağlandı. 1. yıl brüt tavan çıplak ücretleri aşağıdaki gibi belirlendi:
 
Tekniker:                               2340 TL
Sürücü:                                 2300 TL
Teknisyen:                            2075 TL
İstasyon Operatörü:            2030 TL
Muhasebe Personeli:        1940 TL
Veznedar:                            1885 TL
Gişe Görevlisi:                     1885 TL
 
 

Yayın Tarihi : 15.11.2016 : 17:15

Etiketler : haber    haberler    izban    grev    anlaşma    sağlandı    izmir    ben tv    kanalben       


Yorumlar

4363
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN