Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


17 Kişi Gözaltına Alındı

17 Kişi Gözaltına Alındı
Olağanüstü Hal uygulaması kapsamında 3 ay süreyle faaliyetleri durdurulan, Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) ve Özgürlükçü Hukukçular Derneği (ÖHD) üyesi bir grup avukat durumu protesto etmek için İzmir Bayraklı Adliye Sarayı C-Blok personel kapısı girişi önünde toplanıp, basın açıklaması yapmak isteyen 13’ü avukat 17 kişi gözaltına alındı.

 

 
Bir grup avukat ellerinde ’Baskılar bizi yıldıramaz. ÇHD ve ÖHD’ yazanılı afişi merdiven girişine serdi. Açıklama nedeniyle yoğun güvenlik tedbiri alan polis, megafonla "Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kararı var. Burada basın açıklaması yapmak yasak. Afişi bulunduğu yerden alın" diye uyardı. Avukatlar, afişi yerden alıp, basın açıklamasını yapmak için adliye çıkışına doğru yürümek için yöneldi. Slogan atmaya başlayınca  grubun etrafı çevik kuvvet polisleri ile çevrildi. Slogan atmamaları konusunda tekrar uyarılan avukatlar, slogan atmaya devam edince gözaltına alındı. Gözaltı işlemi sırasında direnen avukatlar yaka paça polis araçlarına bindirildi, bazılarının ise bağırmamaları için ağızları kapatıldı. Gözaltı aracına bindirlen avukatlar burada da polislerle ağız dalaşına girdi. Bazıları polise tekme savurdu.
 
Gözaltına alınan 13’ü avukat 17 kişi sağlık kontrolü için önce hastaneye, ardından emniyete götürüldü. Gözaltında bulunan meslektaşları ile görüşmek isteyen bir başka avukat grubu da polislerle tartıştı. Kısa süren tartışmanın ardından, avukatlar gözaltındaki arkadaşlarının serbest bırakılması için savcıyla görüşmek adliye içerisine girdi.

Yayın Tarihi : 15.11.2016 : 13:57

Etiketler : Kişi    Gözaltına    Alındı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6616
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN