Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ata’nın Huzurunda

Ata’nın Huzurunda
Her yıl 10 Kasım Haftası’nda Anıtkabir ziyareti düzenleyen CHP Balçova Gençlik Kolları üyeleri bu yıl da iki otobüs ile Ata’nın huzurundaydı.

 

 
CHP Balçova Gençlik Kolları Başkanı Korcan Uçman Anıtkabir Anı defterine “Büyük Başkomutan Atatürk, Genel Başkanım; Ebediyete intikalinizin 78. Yıl dönümünde sizi sevgi, saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz. İlkelerinle güneş olduğun, devrimlerinle güçlendirdiğin, bizlere emanet ettiğin Cumhuriyet’i korumak pahasına Bursa Nutkundan aldığımız güçle aziz emanetinin bekçisi olmaya devam edeceğiz.
 
Türk genci her daim ilke ve emanetlerinin bekçisi olmaya devam edecektir. Ruhun şad olsun" cümleleriyle duygularını belirtti.
 
Gençler sonrasında Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ni ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda bulunan Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının kabrini ziyaret etti. Burada açıklama yapan Uçman, “Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yıllarca süren bağımsızlık mücadelesinde neler yaşadıklarını Anıtkabir ziyareti sırasında tekrardan içimizde hissettik. Gerçek bir lider nasıl olunur, Başkomutan unvanı nasıl kazanılır hepimiz bir kez daha şahit olduk. Şehitlerimizin kanıyla kazanılan bu topraklarımızda bir kez olsun cepheye gitmemiş insanlar kendilerini lider, Başkomutan olarak görüyorlar. Ulucanlar cezaevindeki dram hepimizi derinden etkiledi. Bir başka emperyalizm ve faşizmle mücadele eden üç fidanı ve aydınlarımızın tecritteki anlarını, hapishane yaşantısı ve anıları hepimizin içini ağlattı yeniden. Biz gençler Atatürk’ün Bursa Nutkundan aldığımız güç ve Denizlerin mücadelesiyle yolumuza devam edeceğiz" dedi.
 
CHP’li gençler gün sonunda Genel Merkez’e giderek Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ve MYK üyeleri ile gençlik politikaları, başkanlık sistemi ve ülke gündemi ile ilgili konularda karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.

Yayın Tarihi : 14.11.2016 : 10:37

Etiketler : Atanın    Huzurunda    Bölge   


Yorumlar

7197
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN