Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İngiltere’den Türkiye’ye Çevre Ödülü

İngiltere’den Türkiye’ye Çevre Ödülü
Türkiye'nin ilk ve tek kurumsal sosyal sorumluluk reklam ajansı ARB, Tetra Pak Türkiye için oluşturulan çevre projesi “Küçük Şeyler Doğayı Yeniler" ile İngiltere’nin en saygın çevre ödüllerinden Green Apple’ın sahini oldu.

 

 
Uluslararası Green Apple Çevre Ödülleri töreni, İngiltere Parlamentosu’ndaki Westminster Terrace Pavilion’da düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu.
 
Türkiye’den, Tetra Pak ve ARB Ajans işbirliği ile 12 yıldır devam etmekte olan “Küçük Şeyler Doğayı Yeniler" projesi “en iyi uygulama" alanında ödüle layık görüldü. Okullarda öğrencilere gerçek bir geri dönüşüm deneyimi sunan, “Küçük Şeyler Doğayı Yeniler" projesi, 2.-5. sınıf arası öğrencilere yönelik ve Türkiye’nin en önemli çevre projelerinden biri olarak 12 yıldır uygulanıyor.
 
GERİ DÖNÜŞÜM BİLİNCİNİ ARTIRMAYI HEDEFLİYOR
 
Ayrı biriktirme ve geri dönüşüm bilincinin oluşturulmasında sadece öğrencilere değil, öğretmen ve velilere de ulaşarak okulda ve evde davranış değişikliği yaratmayı amaçlayan proje, 2016 yılında da İstanbul ve İzmir’deki ilkokullarda devam ediyor.
 
Projenin en önemli alametifarikasının, “geri dönüşüm kiti" olduğunu vurgulayan Yarar, “Küçük Şeyler Doğayı Yeniler" Projesi için özel olarak tasarlanan, güvenlik raporu ve uygunluk raporu alınan "Geri Dönüşüm Kiti" çocuklara geri dönüşüm deneyimi yaşatmak için eğitimlerde kullanılan, küçük bir geri dönüşüm tesisi. Gerçek bir geri dönüşüm tesisindeki belirli aşamaları içeren bu kit, 3 istasyondan oluşuyor.
 
Avrupa Birliği Çevre Komisyonu’na bağlı olarak çalışan Green Apple Organizasyonu’nun düzenlediği Green Apple Awards, 1994 yılından beri pek çok önemli firmaya ve değerli projelere ödüller veriyor.

Yayın Tarihi : 13.11.2016 : 21:47

Etiketler : İngiltereden    Türkiyeye    Çevre    Ödülü    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8898
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN