Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


15 Temmuz Şehidinin Adı Kreşe Verildi

15 Temmuz Şehidinin Adı Kreşe Verildi
15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara’da şehit olan özel harekat polisi Demet Sezen’in ismi, Samsun’un Atakum İlçesi’nde yeni açılan kreş ve gündüz bakım evinde yaşayacak.

 

Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı’na 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yapılan bombalı saldırıda şehit olan 1 çocuk annesi özel harekat polisi Demet Sezen’in adı Samsun’un Atakum İlçesi Büyükoyumca Mahallesi’nde bulunan kreş ve gündüz bakım evine verildi. Atakum Belediyesi’ne ait olan kreş ve gündüz bakımevi için bugün açılış töreni düzenlendi. Törene Atakum İlçe Kaymakamı Ali Bakoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Turan Çakır, şehit Sezen’in kuzeni Tuğba Birel, bakımevine gelen çocuklar ile aileleri aileleri ve vatandaşlar katıldı.
 
Törende konuşan Atakum İlçe Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Bugün hem mutlu, hem de üzüntülü bir açılışı gerçekleştiriyoruz. Ne yazık ki 15 Temmuz olayları bizi içten yaralamıştır ve çok sayıda şehidimiz olmuştur. Bu şehitlerimizden bir tanesi Demet Sezen’dir. Ankara’da kendi vergilerimiz ile aldığımız savaş uçakları, helikopterler ne yazık ki kendi evlatlarımız olan Özel Harekat Dairesi’ni bombaladı. Bu saldırıda şehit olan özel harekat polisi Demet Sezen emniyet teşkilatının sosyal biriminde görev yapıyordu. Yani bir şehidimiz olduğunda onun ailesine gidiyor, şehidin eşiyle, şehidin çocuklarıyla ilgileniyor, onlara motivasyon sağlayan bir emniyet teşkilatı mensubu olarak görev yapıyordu. Ancak ne yazık ki şehit ailelerini teselliye giden Demet hanım şehit şerbetini kendisi de içmiştir" dedi.
 
Atakum İlçe Kaymakamı Ali Bakoğlu da yaptığı konuşmada 15 Temmuz’da darbe girişimine karşı halkın ayaklanarak siyasi ayrım gözetmeksizin el ele vererek demokratik oluşumun gerçekleşmesi için darbeye karşı tavır aldığını söyledi.
 
Konuşmaların ardından Şehit Polis Demet Sezen Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin açılışı yapıldı. Katılımcılar daha sonra kreşi gezdi.

Yayın Tarihi : 12.11.2016 : 19:37

Etiketler : Temmuz    Şehidi    Demet    Sezenin    Adı    Kreş    Gündüz    Bakım    Evine    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3850
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN