Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Atık Malzemelerden Yeni Kıyafetler Yaptı

Atık Malzemelerden Yeni Kıyafetler Yaptı
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Jörn Fröchlich, perdeden havluya, masa örtüsünden ceketlere, yapay çiçeklerden takılara kadar birbirinden farklı eski atık malzemeleri kullanarak yeni kostümler yarattı; geri dönüşüme dikkat çekti.

 

Öğretim görevlisi Fröchlich, ’Bahar Temizliği’ adını verdiği çalışmasıyla 20’yi aşkın, vahşi batı tarzında yeni kıyafet tasarladı. Tasarımları, 23 Aralık’ta Agora Alışveriş Merkezi’nde sergilenecek olan Fröchlich, hızla tükettiğimizi ve kullanmadığımız birçok eşyanın biriktiğini belirterek, "Tasarruf toplumundan tüketim toplumlarına dönüştük. Birçok eşyayı bir iki defa kullanıp bir tarafa atıyoruz. Kimi zaman bahar temizliği yapmamız gerekiyor. Ben de geri dönüşüme dikkat çekmek, atık malzemelerden yeni ve şık ürünler üretilebileceğini göstermek istedim" dedi.
 
İEÜ Moda ve Tekstil Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Dilek Himam Er ve Araştırma Görevlisi Elif Tekcan ile birlikte çalıştığını kaydeden Fröchlich, perde, havlu, ceket, elbise, çiçek, çorap, atık kumaşlardan yepyeni tasarımlar ürettiğini, bunların birer parti kostümü olarak da kullanılabileceğini söyledi. Çok farklı renkleri bir araya getirdiğini, kıyafetlerin daha çok vahşi batı tarzında ürettiğini belirten Fröchlich, Yrd. Doç. Dr. Er ve Tekcan ile kostümlere uygun şapkalar yaptıklarını ifade etti. Fröchlich, projede ayrıca artık kullanılmayan ve tek başına bir anlamı olmayan kumaş parçalarının da birleştirildiğinde ne kadar farklı bir görünüme kavuşacağını göstermek ve tasarruf düşüncesini yeniden canlandırmak istediklerini vurguladı.

Yayın Tarihi : 12.11.2016 : 12:11

Etiketler : Atık    Malzemelerden    Yeni    Kıyafetler    Yaptı    Bölge   


Yorumlar

5004
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN