Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Suluboya Resim Sergisi

Suluboya Resim Sergisi
Ege Bölgesi suluboya sanatçılarından ressam Canip Taşkıran Venüs Sanat’ta…

 

“Canip Taşkıran Suluboya Resim Sergisi” Venüs Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. 12 Kasım Cumartesi günü açılacak sergi, 23 Kasım 2016 tarihine kadar ziyaret edilebilecek. 
 
Sergide sanatçının 40 adet suluboya çalışması yer alıyor. 
Canip Taşkıran;1955 yılında Ardahan’da öğretmen çocuğu olarak dünyaya geldi. İlköğretimini Muş’un Malazgirt kazasında tamamladıktan sonra eğitim fakültesine devam etti ve bu eğitimini de Van ve Gümüşhane’de tamamladı.
 
Yüksek öğrenimine Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, Yönetim Bilimleri Fakültesi’nde başladı. Ancak içindeki sanat aşkı yüzünden resim eğitimi almaya karar verdi ve buradan ayrılarak, Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Eğitim Fakültesi, Resim Bölümü’ne giriş yaptı.
Mezuniyetinden bu yana çeşitli okullarda resim öğretmenliği yaptı.
 
2012 yılında Uluslararası Suluboya Derneği’ni kurdu ve devam eden yıllarda Seferihisar’da Uluslararası Suluboya Festivali’ni düzenledi. 
Halen, Seferihisar Halk Eğitimi Merkezi’nde yetişkinlere yönelik Temel Sanat Eğitimi ve Resim (Suluboya) kursu vermektedir.
Her yıl karma ve kişisel resim sergileri açmaktadır.
 
Uluslararası Suluboya Derneği, İstanbul Suluboya Derneği, İzmir Suluboya Ressamları Derneği ve Seferihisar Sanatçılar Derneği üyesidir.

Yayın Tarihi : 12.11.2016 : 10:03

Etiketler : suluboya    sanatçılar    ressam    Canip Taşkıran    Venüs Sanat   


Yorumlar

8325
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN