Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Batdal: 'Burada Olmak Onur Verici'

Batdal: 'Burada Olmak Onur Verici'
Türkiye A Milli Futbol Takımı oyuncularından Mehmet Batdal, "Puan durumuna bakıldığı zaman dezavantajımız var gibi görünse de Kosova maçından alacağımız bir galibiyet puanımızı 5’e yükseltecek. Rakiplerinden birbirleriyle oynayacak olmasının vereceği avantaj bizi yukarı taşıyacaktır" dedi. Hasan Ali Kaldırım da Kosova maçını kazanmaları gerektiğini söyledi.

 

A Milli Takım, 2018 FIFA Dünya Kupası elemelerinde bu cumartesi günü Kosova ile oynayacağı maçın hazırlıklarına devam etti. Antrenman öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Medipol Başakşehir’in golcüsü Mehmet Batdal, takımıyla elde ettiği başarıyı Fatih Terim tarafından görülüp ödüllendirilmesinin kendisi açısından onur verici olduğunu söyledi. Türk Milli Futbol Takımı’na hizmet etmenin her futbolcunun hayali olduğunu vurgulayan Batdal, "Buradayım ve bunun için çalışıyorum. İnşallah devamı da bu şekilde olur. Arkadaşlarımın havası çok iyi. Geldiğim günden bu yana atmosfer de çok uygun. Müthiş bir samimiyet var. Her şey doğru ilerliyor. Herkesin tek düşüncesi Kosova maçı. Bu maçtan mutlak suretle 3 puanla ayrılmak zorundayız. Dünya Kupası’nda ilerleyen süreçte avantaj elde edebilelim. Şu ana kadar her şey iyi gidiyor, umarım böyle gidecek" diye konuştu.
 
A Milli Futbol Takımı’nın Dünya Kupası’na katılma hedefi hakkında takım arkadaşlarıyla kendi aralarında konuştuklarını anlatan Batdal, şunları söyledi:
 
"Değerlendirmelerimizi yapıyoruz. Tahminimize göre ilk 4 sıradaki takımlar hak kazanacaktır. Bunların en başında da biz gelmek istiyoruz. Puan durumuna bakıldığı zaman dezavantajımız var gibi görünse de Kosova maçından alacağımız bir galibiyet, puanımızı 5’e yükseltecek. Daha sonra uzun bir ara var. Daha sonra alacağımız seri galibiyetler, rakiplerinden birbirleriyle oynayacak olmasının vereceği avantaj bizi yukarı taşıyacaktır diye düşünüyorum.”
 
‘TAKIM TÜM SAMİMİYETİYLE ÇALIŞIYOR’
 
Avrupa Şampiyona’nın ardından kadroya alınmayan oyuncuların yeniden takıma çağırılması hakkında soruya ise Batdal, “İnanın hiç gündem bile değil. Konuşması bile yok. Hiç böyle bir şey yaşanmamış gibi. Takım tüm samimiyetiyle çalışmasına devam ediyor. Bu konunun hiç gündeme bile gelmesine gerek yok” diye cevap verdi.
 
HASAN ALİ KALDIRIM’IN AÇIKLAMALARI
 
Fenerbahçeli milli futbolcu Hasan Ali Kaldırım ise Dünya Kupası elemelerine istedikleri gibi başlayamadıklarını belirtti. Grupta istedikleri konumda olmadıklarını dile getiren Kaldırım, Kosova maçının çok önem taşıdığını vurguladı. Gruptaki diğer takımlarla oynayacakları maçları değerlendiren Kaldırım, “Kosova maçını kazanmamız gerekiyor. O maçtan sonra uzun bir ara olacak. Bir dahaki maçımız Mart ayında Finlandiya ile. Önümüzdeki iki maçı kazanmamız gerekiyor, grupta daha iyi konum alabilmemiz için. Rakiplerimiz de birbirleriyle oynayacaklar, orada kaybedilecek puanlar, bizim iki maçta alacağımız puanlar bizi iddialı konuma getirecek" diye konuştu.
 
Keyifli bir kamp dönemi geçirdiklerini anlatan Kaldırım, şöyle devma etti:
 
"Hocamız bizi en iyi şekilde Kosova maçına hazırlıyor. Bir aile gibi huzurlu, mutlu şekilde bir aradayız. Daha önceki kamplarda gelmeyen oyuncu arkadaşlarımızı yeniden burada görmekten dolayı mutluyum. Tekrar bir aile gibi önümüzdeki maçlara hazırlanıp iyi sonuçlar almak istiyoruz. Daha önceki zamanlardaki gibi nasıl bir ortam varsa, şimdi de aynı ortam var. Söz konusu milli forma olunca, şahsi çıkarlar her zaman ikinci planda olması gerekiyor. Öyle de oluyor. Daha önce de nasıl bir ortam varsa, şimdide aynı. Hocamızla aramız çok iyi. Bizi iyi motive ediyor."
 
Fenerbahçe’de bu yıl daha ofansif yönlü oynaması hakkındaki soruya ise Kaldırım, "Geçen seneye baktığımızda bu seneye göre daha iyiyim. Hocanın değişmesi o da bir etki etmiştir. Oynadığım kulüp büyük bir camia. Elimden geldiğince defansif ve ofansif anlamda katkı sağlamak zorundayım” dedi.

Yayın Tarihi : 09.11.2016 : 20:45

Etiketler : Mehmet Batdal    A Milli Takım    2018 FIFA Dünya Kupası    Fatih Terim    Kosova   


Yorumlar

5519
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN