Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sörfçüler Lodos İle Dans Etti

Sörfçüler Lodos İle Dans Etti
Muğla'nın Marmaris İlçesi’nde, hızı saatte 50 kilometreyi bulan lodosu fırsat bilenler, sörf yapmanın keyfini çıkardı.

 

Marmaris İlçesi’nde, bugün saat 16.30 sıralarında yükselen dalgaları gören sörfçüler, Atatürk Caddesi’nde bulunan halk plajına geldi. Uçurtma kayakları ve uçurma sörflerini kapıp kendilerini denize bırakan sporcular, hızı zaman zaman 50 kilometreye ulaşan lodosla dans etti. Uçurtma ve rüzgar sörfü (kiteboarding) yapan 11 sporcu da ilçe körfezini renklendirdi. Sörfçüler, etkisini artıran rüzgar ile metrelerce havaya çıkmalarını izleyenlerin yüreğini ağzına getirdi. İki saat dalgalarla dans eden sörfçüler, anın keyfini doyasıya çıkardı. Vatandaşlar, kent merkezinden Uzunyalı Mevkisi’ne kadar 7 kilometrelik kıyı şeridinde görsel şölen sunan sörf tutkunların fotoğraflarını çekerek sosyal medyada paylaştı.
 
Lodosun tadını çıkaran Beyza Sayar, "Lodos, bizim için bulunmaz bir fırsat. Uçurtma sörfümü alarak hemen denize geldim. Spor amaçlı uçurtma sörfü yapıyorum. Marmaris’te lodos çıkmasını bekliyoruz, çıktığında sörf tutkunu arkadaşlarla buluşarak çok sevdiğimiz sporumuzu yapıyoruz" dedi.
 
Sörf yapanları izleyen Neslişah Çetinkaya da "Harika bir görsel şölen sunuyorlar. Bir saat süreyle sporcuları izledim. Kısa sürede kurs alarak bu sporu denemek istiyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 09.11.2016 : 20:07

Etiketler : Marmaris    Sörfçüler    Lodos    Muğla   


Yorumlar

3796
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN