Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çeşme’de Korkutan Yangın

Çeşme’de Korkutan Yangın
Çeşme'de şiddetli lodos nedeniyle yüksek gerilim hattının kopması sonucu çıkan yangında, ilk belirlemelere göre 5 hektarlık makilik alan küle döndü.

 

Çatalazmak Mevkisi’ndeki SER-TUR Sitesi yakınlarında, bugün saat 14.30 sıralarında, şiddetli lodos nedeniyle kopan yüksek gerilim hattı, makilik alanda yangına neden oldu. Rüzgarında etkisiyle alevler hızla büyüdü. Çevredeki sitelerin bekçileri ve sakinleri, itfaiyeye haber verip hortum ve kovalarla su döküp, kazma ve küreklerle alevlere müdahale etti. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ile iş makineleri sevk edildi. Ekiplerin yoğun çabası sonucu yangın, 3.5 saatta güçlükle söndürüldü. İlk belirlemelere göre yangında, 5 hektarlık makilik alan zarar gördü.
 
Sağlık Sitesi Müdürü Sedat Çakar, yangının yüksek gerilim hattının kompasıyla nedeniyle başladığını belirtip, "Hemen Urla Orman Bölge Müdürlüğü’nü ve Çeşme Belediye’sini arayıp, ihbarda bulundum. Bir süre sonra Urla Orman Bölge Müdürlüğü’nü tekrar arayıp, alevlerin yayıldığını söyledim. Başka yerde de yangın olduğunu söylediler. İyi de burada koca alan yandı. Üçüncü kez aradığımda, ’Yapacak bir şey yok’ dediler. Bakın, alevler Ovacık Mahallesi’ne yaklaştı. Kaymakamlık’ı da aradım, ’Alet getirsinler, biz de söndürme çalışmalarına katılalım’ diye ama gelen yok. Bu yüksek gerilim direğindeki kablo, geçen sene de kopmuştu. Buradan geçen yüksek gerilim tellerinden rüzgarlı havalarda hep kıvılcımlar çıkıyor" dedi.

Yayın Tarihi : 09.11.2016 : 19:58

Etiketler : Çeşme    Kopan    Yüksek    Gerilim    Hattı    Hektar    Makilik    Alanı    Yaktı   


Yorumlar

1184
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN