Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ata İçin Alsancak’ta

Ata İçin Alsancak’ta
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ''yüreği Cumhuriyet coşkusuyla atan'' herkesi bu yıl 9. kez düzenlenecek Ata’ya Saygı Yürüyüşü için yarın saat 12.00’de Alsancak Limanı’nda buluşmaya davet etti.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yıldönümü nedeniyle 10 Kasım Perşembe günü bir anma programı düzenledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmirlileri yarın saat 12.00’de Alsancak Limanı’ndan başlayacak “9. Ata’ya Saygı Yürüyüşü”ne katılmaya çağırdı.
 
Her 10 Kasım’da düzenledikleri “Saygı Yürüyüşü”nde, İzmirlilerin Atatürk’e olan inanç ve bağlılığını güçlü bir şekilde haykırdığını söyleyen Başkan Kocaoğlu, “Bu yürüyüş, büyük bir buluşmanın adıdır. Büyük bir vefanın, minnetin ve bağlılığın, kentimize ve ülkemize yakışır biçimde dile getirilmesidir. Kadınıyla erkeğiyle, genciyle, çocuğuyla; birliğimizi, dirliğimizi hep koruyacağımızı; Cumhuriyete, ayrıya gayrıya düşmeden, düşürülmeye asla izin vermeden, hep bağlı kalacağımızı anımsamak ve anımsatmaktır. Yüreği Cumhuriyet coşkusuyla atan herkesi bu anlamlı buluşmaya davet ediyorum. Tüm hemşerilerimizi şanlı bayrağımızın altında buluşmaya, eşsiz önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük anısı çevresinde toplanmaya çağırıyoru m” diye konuştu.
 
İki koro bir arada
 
Saat 12.00’de Alsancak Limanı’ndan başlayacak olan 9. Ata’ya Saygı yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanı’nda sonlanacak. Başkan Kocaoğlu’nun Cumhuriyet Meydanı’nda yapacağı konuşmanın ardından, Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği koroları birlikte çok özel bir konsere imza atacak. Uzun yıllardır müzikseverlerin ilgiyle takip ettiği konserlerle dikkat çeken bu iki koro, ilk kez bir araya gelerek farklı ve doyumsuz bir konseri İzmirlilere armağan edecek. Yolcu Bilgiç yönetimindeki Türk Halk Müziği korosu ile Yavuz Karabulut’un yönetimindeki Türk Sanat Müziği korosu, aralarında ‘Sarı Zeybek’, ‘Sarı Saçlı Mavi Gözlü’ ve ‘Rumeli Türküleri’ gibi eserlerin de olduğu ‘Atatürk’ün sevdiği şarkılar&r squo;ı seslendirecek.
 
Bu sergiyi mutlaka görün 
 
Kentin belleği olan Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi ise, “Cumhuriyetin Aydınlığında 1923 - ∞” sergisine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 26 Kasım 2016 tarihine kadar açık kalacak olan sergi, pazar günleri hariç 09.30 - 17.30 saatleri arasında ücretsiz gezilebilecek.
 
Davetiye bulamayanlar için led ekran
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. yıldönümü için hazırladığı anma programı kapsamında, 10 Kasım 2016 Perşembe akşamı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) gerçekleştirilecek “Atatürk'ü anma özel konseri”ne davetiye bulamayanları da unutmadı. Büyükşehir Belediyesi, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO) işbirliği ile gerçekleşecek olan Fatih Erkoç ve Zafer Çebi Quartet konserini izlemek isteyenler için AASSM girişine led ekran kuracak. Hava koşullarının uygun olmaması durumunda, led ekran AASSM Küçük Salon’a taşınabilecek. 
 
Şefliğini Emin Güven Yaşlıçam’ın yapacağı konserin başlama saati ise 20.30. 
 

Yayın Tarihi : 09.11.2016 : 11:25

Etiketler : haber    haberler    10 kasım    ata için alsancakta    ben tv    kanalben       


Yorumlar

3838
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN